2 października Microsoft zaprezentuje nowy sprzęt, ale nie liczcie na premierę Surface Phone

Microsoft na 2 października 2018 roku zaplanował konferencję, podczas której zaprezentuje nowy sprzęt. Na premierę Surface Phone nie ma jednak co liczyć. W ogóle to są małe szanse na to, ze koncern z Redmond nas czymś specjalnym zaskoczy.

Niemal zawsze jest tak, że zanim zadebiutuje nowy sprzęt, w sieci pojawia się przynajmniej jeden przeciek na jego temat, chociaż najczęściej jest ich kilka bądź kilkanaście (a czasem nawet i kilkadziesiąt). Tymczasem sieć nic nie wspomina o nowych urządzeniach Microsoftu, chociaż do ich premiery pozostało już tylko trzy tygodnie. To zapewne oznacza tylko jedno.

Reklama

Póki co wszystko wskazuje na to, że 2 października 2018 roku Microsoft zaprezentuje… Surface Pro, Surface Book 2 i Surface Laptop z najnowszymi procesorami Whiskey Lake i Amber Lake, które Intel zaanonsował pod koniec sierpnia. Układy te są przeznaczone do rozwiązań 2w1, czyli nadają się idealnie do wspomnianych urządzeń koncernu z Redmond.

Bardzo wątpliwe, aby Microsoft zaprezentował coś zupełnie nowego, ponieważ niedawno – zupełnie niespodziewanie, bez żadnej zapowiedzi – producent wypuścił na rynek Surface Go. Nic też nie wskazuje na takie posunięcie, ponieważ – jak już mówiłem – internet milczy na ten temat.

„Odświeżenie” Surface Pro, Surface Book 2 i Surface Laptop wydaje się więc najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. Tym bardziej, że wszystkie zadebiutowały w zeszłym roku i po premierze nowych procesorów Intela jest na to wręcz idealny moment.

*Na zdjęciu tytułowym Microsoft Surface Go

Źródło: Ars Technica