Niespodzianka 1: Microsoft pracuje nad nowymi smartfonami. Niespodzianka 2: Będą miały Androida - Tabletowo.pl

Niespodzianka 1: Microsoft pracuje nad nowymi smartfonami. Niespodzianka 2: Będą miały Androida

Microsoft miał już epizod ze smartfonami i – mówiąc delikatnie – nie był on szczególnie udany. Koncern z Redmond najwyraźniej nie zraził się jednak porażką, bowiem właśnie okazuje się, że pracuje nad kolejnymi urządzeniami. Co ciekawe, mają one pracować nie pod kontrolą mobilnego Windowsa, tylko Androida.

Jeden z redaktorów serwisu Windows Latest skontaktował się z pracownikiem Microsoft Store, aby zapytać, kiedy smartfony z serii Lumia będą ponownie dostępne. Co ciekawe, w odpowiedzi przeczytał, że inżynierowie od telefonów pracują nad nowym modelem, lecz na razie nie wiadomo, jakiego typu będą to urządzenia. Liczby mnogiej użyłem celowo, bowiem dalej pracownik MS napisał, że tworzona jest całkowicie nowa seria smartfonów, i to z Androidem na pokładzie.

Pracownik Microsoft Store zadeklarował również, że jest pewny informacji, które przekazał, ale nie wie dokładnie, na jakim etapie obecnie są prace (zaleca czekać cierpliwie na kolejne doniesienia). Jest natomiast w 100% przekonany, że smartfony będą miały na obudowach logo Microsoftu.

Przyznaję, iż po mega porażce z mobilnym Windowsem nie spodziewałem się, że koncern z Redmond może pracować nad nowymi smartfonami. Z drugiej strony wybranie Androida jest w takiej sytuacji jak najbardziej rozsądnym posunięciem. Tym bardziej, że Microsoft udostępnia na tę platformę masę programów, ze swoim Launcherem i aplikacjami z pakietu Office na czele.

Jednocześnie osobiście nie spodziewam się, żeby Microsoft celował swoimi nowymi smartfonami w przeciętnego użytkownika. Podejrzewam, że koncern z Redmond skupi się raczej na klientach biznesowych i postara się przekonać ich, że jego inteligentne telefony będą stanowić idealne uzupełnienie produktów z serii Surface (które także kierowane są głównie do sektora biznesowego, z wyjątkiem Surface Laptop i Surface Go, przeznaczonych przede wszystkim dla segmentu edukacji).

*Na zdjęciu tytułowym Microsoft Lumia 550 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję, przygotowaną przez Alberta)

Źródło: Windows Latest

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona