Tak miał wyglądać kolejny flagowiec Microsoftu, Lumia 960 16

Tak miał wyglądać kolejny flagowiec Microsoftu, Lumia 960

Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, ale w ostatnich dniach do sieci wycieka mnóstwo informacji na temat urządzeń Nokii oraz Microsoftu, które miały ujrzeć światło dzienne, ale ostatecznie zostały anulowane (zajrzyjcie do podlinkowanych artykułów – pomysły były naprawdę ciekawe). Teraz w internecie pojawiło się zdjęcie prototypu następczyni zaprezentowanych w 2015 roku Lumii 950 i 950 XL.

Urządzenie nosiło oznaczenie kodowe RM-1162 i miało być flagowcem. Wystarczy szybki rzut oka na poniższe zdjęcie, by od razu się o tym przekonać. Smartfon miał mieć bowiem – jako pierwsza w historii Lumia – metalową obudowę unibody. Najprawdopodobniej decyzja o zastosowaniu tego materiału była pokłosiem fali krytyki, jaka spadła na producenta po premierze Lumii 950 i 950 XL z klapkami baterii z tworzywa sztucznego (co w 2015 roku nie przystawało już high-endom).

Nowy flagowiec Microsoftu miał mieć też dwa podłużne głośniki na przodzie, jak m.in. Nexus 6P czy Moto X Style. Niestety, ramki dookoła wyświetlacza nie należą do najwęższych. Chociaż z drugiej strony, w ww. smartfonach jest podobnie, więc (chyba?) można by to wybaczyć RM-1162. Szczególnie, że jeszcze wtedy nikt nie spodziewał się, że high-endy będą wyglądać tak, jak Samsung Galaxy S8, LG G6 czy Essential Phone Andy’iego Rubina.

Na pleckach znalazł się natomiast pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 20 Mpix (choć w 2016 roku zaczęły już upowszechniać się podwójne) z potrójną diodą doświetlającą. Zaraz poniżej biegnie plastikowy pasek (drugi jest w dolnej części panelu tylnego). Na środku obudowy – standardowo – umieszczono błyszczące logo Microsoftu.

Tak miał wyglądać kolejny flagowiec Microsoftu, Lumia 960 17

Ja osobiście nie potrafię jednoznacznie stwierdzić, czy RM-1162 mi się podoba, czy nie. Prawdopodobnie dlatego, że trudno mi cofnąć się w czasie i zapomnieć całkowicie o tym, iż dzisiejsze flagowce oferują takie designerskie „bajery”, o których jeszcze rok temu nikt nie marzył. Lecz mimo wszystko trzeba oddać Microsoftowi to, że zamierzał zastosować metalową obudowę. Ale w sumie musiał, bo kolejny raz klapka baterii z tworzywa sztucznego by już nie „przeszła”.

Choć smartfon ostatecznie nie trafił na rynek, to w sieci zdążyła się pojawić jego częściowa specyfikacja techniczna:

  • 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2K,
  • czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530,
  • 4GB RAM,
  • 16GB lub 32GB pamięci wewnętrznej,
  • aparat główny 20 Mpix z potrójną diodą doświetlającą,
  • kamerka 8 Mpix na przodzie,
  • skaner tęczówki oka,
  • system operacyjny Windows 10 Mobile.

*Na grafice tytułowej Microsoft Lumia 950

Źródło: Baidu przez Neowin; Nokiapoweruser