Microsoft Lumia 650 ma kosztować około 900 złotych | Tabletowo.pl

Microsoft Lumia 650 ma kosztować około 900 złotych

Telefon pojawił się w ofercie czeskiego dystrybutora

Dołącz do dyskusji 0

Wszystkie doniesienia jasno wskazują na to, że Microsoft zamierza wkrótce zaprezentować szerszej publiczności kolejne Lumie, tym razem pochodzące ze średniej półki. Mam tu na myśli modele 650 oraz 850. O ile na temat tego drugiego telefonu nie wiemy zbyt wiele, to odnośnie pierwszego możemy już śmiało uznać, że znamy część jego specyfikacji. Teraz natomiast pojawił się on w ofercie jednego z czeskich sklepów, dzięki czemu poznaliśmy jego orientacyjną cenę. Zdecydowanie nie jest dobrze.

Microsoft Lumia 650 nie będzie modelem lepszym od swojej poprzedniczki, która wypada świetnie na tle rywali z Androidem za sprawą świetnego stosunku ceny do oferowanych możliwości. Nowy smartfon ma zostać wyposażony w czterordzeniowy procesor Snapdragon 210 1,1GHz z Adreno 304 oraz 1GB RAM, czyli identyczne połączenie jak w przypadku 550. Ten duet aktualnie nie pozwala na sprawną pracę preinstalowanego Windows 10 Mobile – oby firma z Redmond zdążyła poprawić oprogramowanie.

Ekran ma mieć przekątną 5 cali oraz rozdzielczość HD. Poza tym w Lumii 650 pojawią się aparaty 8 i 5 Mpix, 8GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy o kolejne 128GB, a całość będzie zasilana przez stosunkowo niewielkie ogniwo o pojemności 2000 mAh. Na pocieszenie ma pojawić się możliwość jej ładowania indukcyjnego (standard Qi).

Microsoft Lumia 650 02

Render Microsoft Lumia 650

Niektóre źródła podają, że Lumia 650 wyróżni się aluminiową obudową, która ma sprawiać wrażenie, że obcujemy właśnie z produktem z wyższej klasy. Cóż, wątpię, że taka zmiana względem 640 w praktyce wpłynęłaby na zadowalającą sprzedaż – poprzedniczka wydaje się być po prostu ciekawszą propozycją. W dodatku część wiadomości wskazuje na ponowne zastosowanie plastiku. Moim zdaniem taki scenariusz wydaje się być bardziej realny, ponieważ wszystkie Lumie x50 charakteryzują się obudowami z tworzywa sztucznego.

W czeskim sklepie możemy zobaczyć już ceny dwóch wariantów nadchodzącej Lumii: RM-1150 (dual SIM) oraz RM-1152 (LTE). Pierwszy z nich został wyceniony na ok. 900 złotych, drugi natomiast ma kosztować ok. 960 złotych. Zważywszy na podzespoły, które mają się pojawić, jest to zdecydowanie wygórowana cena. Mam nadzieję, że jednak Microsoft rozsądniej wyceni 650.

źródło: Lan-Shop przez NokiaPowerUser, Tablety

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona