(fot. pixabay.com)

Klawiatury mogą dostać nowy klawisz. Microsoft zastanawia się nad „Office key”

Jak często korzystacie z pakietu biurowego Microsoft Office? Jeśli jest to Wasze narzędzie pracy, to czy chcielibyście otrzymać specjalny klawisz stworzony z myślą o Wordzie czy Excelu? Microsoft rozważa właśnie małe przebudowanie klawiatury.

Microsoft ma pomysł na nową klawiaturę

Nie, nie będzie to zupełnie nowa klawiatura. Microsoft zastanawia się nad dodaniem wyłącznie jednego klawisza, który otrzymałby logo Office’a oraz zapewniłby zestaw skrótów mających w założeniach przyspieszyć i zwiększyć wygodę podczas pracy z pakietem biurowym.

Bez obaw, do zmiany może w ogóle nie dojść. Microsoft, jak zauważył WalkingCat, przeprowadza obecnie ankietę wśród wybranych użytkowników. Dotyczy ona wprowadzenia „Office key”, czyli specjalnego klawisza dla pakietu biurowego. Użytkownicy proszeni są m.in. o ogólną ocenę i ewentualne podanie własnych pomysłów na funkcje oferowane przez „Office key”.

https://twitter.com/h0x0d/status/1140787208502173696

Nowy klawisz miałby zastąpić jeden z już stosowanych klawiszy w wielu klawiaturach. Najpewniej „Office key” pojawiłby się w miejscu drugiego klawisza Windows umieszczonego po prawej stronie spacji lub zamiast klawisza menu.

Jednoczesne wciśnięcie „Office key” i jednego z wybranych klawiszy skutkowałoby wykonaniem wcześniej określonej akcji. Przykładowo, użytkownik mógłby w ten sposób udostępnić dokument pozostałych współpracownikom. Raczej nie chodzi o zastąpienie już dostępnych skrótów, które korzystają z klawisza Ctrl lub Alt. „Office key” miałby bowiem rozszerzyć już dostępną listę skrótów klawiaturowych.

Zmianę odczują prawie wszyscy, nie tylko użytkownicy Office’a

Prawdopodobnie na Twojej klawiaturze znajduje się klawisz Windows, nawet jeśli nie korzystasz z systemu operacyjnego Microsoftu. No chyba, że jesteś właścicielem Chromebooka lub urządzenia z logo nadgryzionego jabłka. No cóż, firma z Redmond ma dominującą pozycję na rynku komputerów i to wciąż ona ustala wiele standardów.

Podobnie sytuacja może wyglądać w przypadku klawisza Office. Jeśli zostanie on finalnie zatwierdzony przez Microsoft, to najpewniej pojawi się w wielu różnych klawiaturach. Możliwe, że faktycznie ułatwi pracę osobom używającym pakietu biurowego MS Office. Co jednak z pozostałymi użytkownikami komputerów? Otrzymają oni zbędny klawisz? Możliwe, że tak.

źródło: The Verge, Twitter