Microsoft postanowił przypomnieć o istnieniu mobilnego Gears of War Funko POP!

W ubiegłym roku podczas targów E3 dowiedzieliśmy się, że Gears of War pojawi się na smartfonach z Androidem. Nie miał to być jednak wysokobudżetowy tytuł, a gra ze skórką Funko Pop, pozwalająca odprężyć się w wolnych chwilach. Teraz produkcja w końcu wychodzi z wersji soft launch.

Mobilna gra Gears POP! ma chyba tylko jeden cel: kolekcjonowanie i ulepszanie kolejnych postaci znanych w uniwersum Gears of War. Wszystko to jest utrzymane w charakterystycznej stylistyce wielkogłowych figurek, więc nie liczyłbym nawet w najmniejszym stopniu na to, by gierka ta miała w jakikolwiek sposób rozszerzać to, co do tej pory można było poznać podczas ogrywania kolejnych części GoW.

Reklama

Krótki opis w sklepie Google Play przedstawia Gears POP! jako grę opartą na współpracy drużynowej, którą gracz może dowolnie dobierać, ulepszać i modyfikować, wybierając spośród trzydziestu postaci znanych z Gears of War. Chodzi o to, by tworzyć zgrane ekipy, wykorzystujące unikalne zdolności poszczególnych jednostek, w celu skutecznej eliminacji wrogów. Niektóre postaci będzie można dodać przez zeskanowanie kodu z fizycznych figurek Funko Pop. Strategiczne bitwy PvP wydają się być centralną częścią gameplay’u, a tytuł jest monetyzowany zgodnie z tradycyjnymi zasadami Free To Play.

Całość brzmi więc jak kolejna generyczna strategia na Androida. Trochę dziwne, zważając na to, jak silne są marki Gears of War oraz Funky Pop. Gra dostępna jest w sklepie Google Play. W naszym regionie można ją instalować już od lutego, gdyż wystartowała u nas jako tzw. soft launch. W innych regionach dopiero pojawiła się możliwość wstępnej rejestracji tego tytułu. Dlatego Microsoft poczuł się w obowiązku przypomnieć o swoim mobilnym tytule na targach E3.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie prawdziwe gry Microsoft zapowiedział na E3, to zajrzyjcie do podsumowania konferencji giganta z Redmond.

Podsumowanie konferencji Microsoftu na E3 – dużo wszystkiego, mało szczegółów

źródło: Android Police