Microsoft Flight Simulator

Znamy datę premiery Microsoft Flight Simulator! W betę zagramy jeszcze w tym miesiącu

Niestety, ale jak do tej pory nie miałem okazji sprawdzić żadnej gry z serii Microsoft Flight Simulator, jednak w tym roku (w końcu!) się to zmieni. Najnowsza odsłona nareszcie dostała datę premiery, a przy okazji dowiedzieliśmy się, że tytuł ten zawita na start do usługi Xbox Game Pass!

Reklama

Data premiery Microsoft Flight Simulator

Założę się, że na ogłoszenie daty premiery tej gry czekało wielu fanów hardkorowych symulatorów! Nie przedłużając więc — Microsoft Flight Simulator zadebiutuje na rynku już 18 sierpnia 2020 roku. Niestety, na razie tylko na PC, ale jeszcze w tym roku tytuł ten powinien zawitać na Xbox One, a być może nawet na Xbox Series X.

Jeśli chcecie zakupić ten tytuł już teraz w przedsprzedaży, to zapraszam na stronę Microsoftu – cena to 259,99 zł. Dodam jednak, że ta wersja trafi też od razu na start do usługi Xbox Game Pass! W skład podstawowej wchodzi 20 samolotów, a także 30 lotnisk.

Reklama

Jeśli zamarzy nam się większa liczba maszyn latających i lotnisk, to powinniśmy zainteresować się edycją Deluxe (po 5 dodatkowych samolotów i lotnisk – 339,99 zł) lub edycją Premium Deluxe (po 10 dodatkowych samolotów i lotnisk – 519,99 zł). Więcej szczegółowych szczegółów, takich jak dokładne modele samolotów, znajdziecie na stronie Microsoftu.

To jednak nie koniec informacji – twórcy zdradzili również, że 30 lipca 2020 roku ruszą zamknięte beta testy gry. Abonenci Xbox Game Pass mogą liczyć na otwartą betę nieco później.

Wymagania sprzętowe Microsoft Flight Simulator

Dla przypomnienia, poniżej publikuję również tabelkę z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi Microsoft Flight Simulator na PC:

Microsoft Flight Simulator wymagania

Jak widać, minimalne wymagania może i nie są aż tak wysokie, jednak jeśli będziemy chcieli zagrać w najwyższej możliwej jakości, to przygotować będziemy musieli naprawdę mocarną maszynę.

Czekacie na Microsoft Flight Simulator? Graliście w którąś z poprzednich odsłon z serii? Dajcie znać w komentarzach!