Mobilny Microsoft Edge dostał przydatny dodatek – bloker reklam już w przeglądarce | Tabletowo.pl

Mobilny Microsoft Edge dostał przydatny dodatek – bloker reklam już w przeglądarce

Dołącz do dyskusji 0

Microsoft Edge to przęglądarka internetowa, która na dobre zastąpiła Internet Explorer. Od jakiegoś czasu jest ona również dostępna w wersji mobilnej na systemy Android i iOS. Co ciekawe, właśnie dostała bardzo ważny dodatek – blokera reklam.

Microsoft jakiś czas temu udostępnił przęglądarkę Edge na urządzenia z systemem Android i iOS. Aplikacja ta bazuje na silniku przeglądarki open-source o nazwie Chromium (tak, Google Chrome również na nim bazuje). Microsoft jednak postanowił ją nieco zmodyfikować tak, aby wpisywała się w design Windowsa i desktopowego odpowiednika tego programu.

Gigant z Redmond konsekwentnie dodaje kolejne funkcje, które znacznie ułatwiają przeglądanie internetu. Tym razem padło na dodatek Adblock Plus, który – jak się domyślacie – jest odpowiedzialny za blokowanie reklam.

Co ciekawe, podobnie jak w Google Chrome, możemy włączyć specjalną opcję, w której tylko niektóre reklamy będą blokowane – te bardziej irytujące, natomiast takie, na które nawet nie zwracamy uwagę będą dalej wyświetlane. Oczywiście jest to opcjonalne i jeśli użytkownik zechce, to może włączyć blokowanie wszystkich reklam. Nowa wersja Edge wprowadza również Intelligent visual search, czyli funkcję wyszukiwania informacji za pomocą zdjęć.

Microsoft Edge z tymi dodatkami jest już dostępny w sklepie Google Play i App Store. Prawdopodobnie aktualizacja jest wysyłana partiami i jeszcze nie wszyscy mogą skorzystać z nowych funkcji, czego przykładem mogę być ja, bowiem nadal nie widzę w opcjach możliwości uruchomienia blockera reklam.

Tego mi brakowało: przeglądarka Microsoft Edge na Androida dostaje synchronizację haseł i tryb nocny

Źródło: XDA-Developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona