Metro Exodus – zapowiedziano dwa fabularne dodatki

Od kontrowersyjnej (przynajmniej na PC) premiery Metro Exodus minęły już 3 miesiące. Twórcy podzielili się planami na dalszy rozwój gry, który opierać się będzie o dwa dodatki fabularne. Pierwszy z nich pojawi się już latem tego roku!

W obu rozszerzeniach fabularnych pokierujemy nowymi postaciami i zwiedzimy nowe lokacje. Aczkolwiek fragment nowej lokacji czy niektóre postacie mogliśmy już poznać w podstawowej wersji gry Metro Exodus, co ma być „łącznikiem” nowych historii z główną kampanią.

Reklama

The Two Colonels

Akcja tego dodatku dziać się będzie w Nowosybirsku i wcielimy się w pułkownika Chlebnikowa (którego rok później poznajemy w podstawowej wersji gry). Bohater ten próbuje uratować mieszkańców tuneli (w tym i swojego syna), szukając zielonej substancji, która zapewnia ochronę przed promieniowaniem. Fabuła rozszerzenia fabularnego ma być liniowa i zawierać nowe bronie, jak i kilku nowych przeciwników. Premiera planowana jest na lato tego roku.

Co ciekawe, wspominany miotacz ognia został znaleziony w plikach podstawowej wersji gry, gdzie już działał, lecz sama broń nie była dostępna bez kombinowania w samej grze… najwyraźniej twórcy zdecydowali się wyciąć cześć zawartości z Metro Exodus względem planowanych rozszerzeń.

Szykujecie się na powrót do świata Metro?

Sam’s Story

Tam, gdzie kończy się fabuła Metro Exodus, tam zaczyna się historia Sam’s Story. Sam to jedyny Amerykanin na pokładzie pociągu Aurora, który postanawia spróbować wrócić do Stanów Zjednoczonych. Fabuła rozpoczyna się od wyprawy do Władywostoku a co dalej? Dowiemy się już na początku przyszłego roku. Warto wspomnieć, że w połowie lutego 2020 gra Metro Exodus przestanie być ekskluzywna względem Epic Games Store, więc jest duża szansa, że to właśnie wtedy zadebiutuje dodatek.

Fabularne rozszerzenia The Two Colonels i Sam’s Story będzie można zakupić osobno (na obecną chwilę nie znamy ich cen) lub za pośrednictwem przepustki sezonowej. Ta na PC (Epic Game Store) kosztuje 89,99 zł, na PlayStation 4 – 104 zł a na Xbox One – 79,99 zł.

Czekacie na rozszerzenia fabularne do Metro Exodus?

Źródło: Oficjalna strona gry Metro Exodus