Metro Exodus sprzedaje się dużo lepiej niż Last Light i dostaje tryb New Game Plus

Myślę, że większość z was zgodzi się, że grą lutego było Metro Exodus. Pomimo dość mocnej konkurencji w postaci Anthem czy Far Cry New Dawn to właśnie ukraińska gra najbardziej rozkochała graczy, co potwierdzają wyniki sprzedaży.

To, że najnowsza gra od 4A Games będzie się sprzedawać jak ciepłe bułeczki, było oczywiste jeszcze przed premierą. Co prawda dość kontrowersyjna decyzja o rocznej ekskluzywności na platformie Epic w przypadku PC mogła negatywnie wpłynąć na sprzedaż produktu, ale finalnie można mówić o ogromnym sukcesie Metro.

Reklama

Według oficjalnego ogłoszenia od Deep Silver i Epic Games podczas GDC 2019, Metro Exodus na Epic Game Store sprzedaje się 2,5 razy lepiej niż poprzednia część, Metro: Last Light na konkurencyjnym Steam w premierowym okresie.

No właśnie, premierowym okresie – nie podano dokładnie, o jaki odcinek czasu chodzi, ale nawet jeśli firmy celowo wybrały ten najkorzystniejszy dla nich scenariusz to i tak robi to wrażenie. Jak widać, pomimo wielkiego szumu, jaki zrobili gracze wokół dystrybucji na komputerach osobistych, nie odbiło się to wielkim echem na słupkach sprzedażowych Exodus.

Pamiętacie jeszcze, jaką burze rozpętało ogłoszenie ekskluzywności Metro Exodus na Epic Game Store?

Kolejną informacją związaną z najnowszym Metro jest całkiem duża, bo ważąca około 6 GB aktualizacja dodająca sporo nowej zawartości. Standardowo poprawia ona błędy i stabilność samej gry, ale także wprowadza między innymi kompatybilność klawiatury i myszy na Xboxie One, lepszą obsługą ray tracingu i DLSS na PC, a także dodaje wyczekiwany przez graczy tryb New Game Plus z opcjonalnym komentarzem deweloperskim. Co ciekawe nowy tryb jest dość rozbudowany, bo oferuje wiele opcji personalizacji rozgrywki. Do naszej dyspozycji pozostawia się wybór czterech wersji sprzętu, zmiany wartości wytrzymałości przeciwników i ich zachowań, nowy cykl dnia i nocy a na deser możemy się pobawić parametrami mgły, śniegu i burz piaskowych. Tak więc osoby, które jeszcze raz chcą przeżyć swoją przygodę z Metro Exodus, nie powinny się nudzić.

Jeśli ktoś jest ciekawy dokładnych informacji na temat Ranger Update, to odsyłam do szczegółowej i długiej listy na stronie gry.

Źródło: dsogaming.com, metrothegame.com