Wiemy kiedy zadebiutuje ostatni dodatek do Metro Exodus

Oficjalna zapowiedź dodatku Sam's Story

Metro Exodus to niewątpliwie jeden z najgłośniejszych tytułów 2019 roku. Nie tylko dlatego, że to po prostu dobra gra, ale i dlatego, że była to jedna z pierwszych produkcji (wraz z The Division 2) ekskluzywna dla platformy Epic Games Store. Dziś, już prawie rok po premierze, nikt tego nie pamięta, a twórcy powoli kończą wsparcie dla swojego hitu. Jego zwieńczeniem ma być ostatni duży dodatek o nazwie Sam’s Story.

Na oficjalnej stronie gry Metro Exodus opublikowano informację, że już niebawem pojawi się drugi i zarazem ostatni dodatek do tejże gry. Dla posiadaczy Metro Exodus Expansion Pass dodatek zostanie po prostu przypisany do konta, natomiast cała reszta zainteresowanych będzie musiała zakupić go osobno. Warto również przypomnieć, że mniej więcej w połowie lutego Metro Exodus nareszcie pojawi się na platformie Steam, po rocznej ekskluzywności dla sklepu Epic Games Store.

Dodatek Sam’s Story do Metro Exodus pojawi się na rynku 11 lutego 2020 roku na PC, PlayStation 4, Xbox One, a także Google Stadia. Fabuła dodatku dzieje się po wydarzeniach z podstawowej wersji gry i opowie nam, co działo się później z Samem, jednym z naszych towarzyszy na Aurorze. Jego głównym celem jest powrót do USA, ale po drodze trafia do Władywostoku, gdzie dzieje się akcja całego dodatku. Sam’s Story ma być większe od poprzedniego DLC (The Two Colonels) i oferować otwarty świat, czyli coś, co znamy z podstawowej wersji gry.

Metro Exodus – zapowiedziano dwa fabularne dodatki

Metro Exodus zadebiutowało 15 lutego 2019 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One, później na Google Stadia. Gra została ciepło przyjęta przez graczy i zdobyła wysokie noty wśród recenzentów — także i u nas.

Zagracie w dodatek Sam’s Story?

Źródło: metrothegame.com