Nowy Facebook Messenger. Komunikator nie jest już tak zapchany niepotrzebnymi rzeczami. To znaczy jest, ale tego nie widać - Tabletowo.pl

Nowy Facebook Messenger. Komunikator nie jest już tak zapchany niepotrzebnymi rzeczami. To znaczy jest, ale tego nie widać

Dołącz do dyskusji 0

Nie ma wątpliwości co do tego, że z aktualizacji na aktualizację Facebook Messenger zyskiwał coraz to nowsze funkcje, ale jednocześnie traciła na tym przejrzystość programu, prostota obsługi i szybkość działania. Firma zdawała sobie z tego sprawę, więc od początku roku obiecywano zmiany. Nareszcie nadeszły.

Facebook Messenger 4 jest już oficjalnie dystrybuowany. Osobiście nie dostałem jeszcze aktualizacji, ale niektórzy użytkownicy za Wielką Wodą tak. Globalne uruchomienie zmian zajmie pewnie trochę czasu, więc może się okazać, że użytkownicy w Polsce poczekają na nie tydzień lub dłużej. Jest jednak na co.

Obecnie w Messengerze na głównym ekranie mamy skróty do dziewięciu aktywności – zarówno pasek górny jak i dolny pełne są ikon, co wprowadza niepotrzebny chaos i poczucie przeładowania przestrzeni. Zespół Messengera tym razem się postarał, gdyż w nowej wersji aplikacji pojawią się trzy skróty, i to tylko u dołu ekranu. Będą to karty Wiadomości, Kontaktów i Odkrywaj.

Tabletowo.pl Nowy Facebook Messenger. Komunikator nie jest już tak zapchany niepotrzebnymi rzeczami. To znaczy jest, ale tego nie widać Aktualizacje Aplikacje Facebook

W Wiadomościach znajdziemy zapis naszych ostatnich rozmów z pojedynczymi osobami oraz całymi grupami. Przycisk aparatu fotograficznego powędrował do góry, więc nie zajmuje już miejsca na dolnej belce.

Drugą zakładką są Kontakty, w których znajdziemy listę znajomych, sprawdzimy, kto aktualnie jest online i nadrobimy Stories.

Zakładka trzecia to Odkrywaj – to tam wrzucono gry, dostępne wcześniej z głównego menu i przerzucono większość dodatkowych funkcji, które w większości przypadków niepotrzebnie zapychały miejsce na głównym ekranie w poprzedniej wersji apki.

Tabletowo.pl Nowy Facebook Messenger. Komunikator nie jest już tak zapchany niepotrzebnymi rzeczami. To znaczy jest, ale tego nie widać Aktualizacje Aplikacje Facebook

Firma podkreśla, że z Messengera nic nie zostało usunięte. Twórcy postarali się jedynie przeprojektować interfejs tak, by był bardziej wygodny w obsłudze. Oznacza to, że aplikacja jest nadal „kobyłą”, tylko po prostu bardziej to ukrywa. Aktualizacja nie jest więc dla tych, którym przeszkadzały gabaryty komunikatora (dla tych pozostaje Messenger Lite), a służy tym, którzy narzekali na przeładowanie interfejsu.

Tabletowo.pl Nowy Facebook Messenger. Komunikator nie jest już tak zapchany niepotrzebnymi rzeczami. To znaczy jest, ale tego nie widać Aktualizacje Aplikacje Facebook

Facebook obiecuje, że kolejnym krokiem będzie wprowadzenie ciemnego motywu komunikatora. Pytanie tylko, ile Facebookowi zejdzie z przygotowaniem trybu nocnego. Jeśli tyle, ile od zapowiedzenia zmian na Messengerze, to trzeba będzie nastawić się na kolejne miesiące oczekiwań.

źródło: Facebook przez Android and Me

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona