Facebook Instagram Twitter WhatsApp Messenger logo (fot. Pexels)

Messenger nie działa, jest duża awaria

Jeśli masz wrażenie, że Messenger nie działa, to niestety jest to prawda. Komunikator u wielu osób nie odpowiada. Jednocześnie możecie mieć też problemy z Facebookiem. Na szczęście, aplikacje Instagram i WhatsApp zdają się funkcjonować w pełni poprawnie.

Facebook i jego usługi regularnie nawiedzają awarie. Czasami są one mniejsze i trwają krótką chwilę, podczas gdy inne są naprawdę potężne i sprawiają, że nie można korzystać zarówno z Facebooka, jak i innych programów należących do tego przedsiębiorstwa, tj. Messengera, Instagrama i WhatsAppa (z taką mieliśmy do czynienia na przykład w lipcu 2019 roku).

Reklama

Serwis Downdetector, za pośrednictwem którego można zgłaszać problemy z działaniem popularnych usług, odnotował zwiększoną liczbę raportów na temat kłopotów z funkcjonowaniem Messengera. Pierwsze sygnały pojawiły się już dwie godziny temu, ale aktualnie przybrały one na sile – cały czas kolejne osoby dodają informacje, że aplikacja także i u nich nie działa.

Z uwagi na awarię, której przyczyny niestety nie znamy, nie można wysyłać i odbierać wiadomości, konwersacje nie chcą się też wczytywać. Co więcej, problem występuje nie tylko w dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne, ale również w wersji na komputery i w przeglądarce.

źródło: Downdetector

Jeśli więc i Wy macie problem z Messengerem, musicie po prostu uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że wszystko szybko wróci do normy. A powinno, ponieważ nie jest to tak poważna awaria systemu, z jaką mieliśmy do czynienia w lipcu 2019 roku – niektórzy użytkownicy (na przykład ja) nie mają żadnych problemów z działaniem komunikatora Facebooka.

Jeżeli Wy jednak tak, pozostaje Wam tymczasowa konieczność przesiadki na klasyczne SMS-y bądź inny komunikator, na przykład WhatsApp, bowiem z nim wszystko w porządku.

Źródło: Downdetector