Awaria Facebooka, Instagrama, Messengera i WhatsAppa – nie wczytują się zdjęcia, nie da się wysłać nowych

Jeśli zauważyliście, że na Facebooku nie ładują się zdjęcia, a na Instagramie nie można dodać nowych, to nie jesteście sami. Co więcej, problem dotyczy także komunikatorów Messenger i WhatsApp. Sytuacja wydaje się dość poważna.

Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp mają jedną wspólną cechę – należą do tego samego właściciela. Właśnie z tego powodu problemy dotknęły użytkowników wszystkich czterech platform, a więc dziesiątki (albo nawet i setki) milionów osób na całym świecie.

Reklama

Problemy z Facebookiem, Instagramem i Messengerem najczęściej zgłaszają mieszkańcy Europy i Ameryki Północnej, natomiast z WhatsAppem Starego Kontynentu i Ameryki Południowej (komunikator ten jest tam bowiem szalenie popularny).

Facebook Instagram Twitter WhatsApp Messenger logo (fot. Pexels)

Problemy z wszystkimi platformami objawiają się przede wszystkim tym, że przesłane już zdjęcia nie chcą się załadować. Występują też trudności z przesłaniem nowych. Ja osobiście miałem również problem z pobraniem wysłanych mi fotografii na WhatsAppie. Myślałem, że jest to wina leży po mojej stronie, lecz wygląda na to, że nie.

Problemy ze zdjęciami na Facebooku, Instagramie, Messengerze i WhatsAppie nie dotknęły wszystkich, jednak sytuacja mimo wszystko jest dość poważna – a tak przynajmniej wynika z ilości zgłoszeń w serwisie DownDetector. Jeśli Wy także doświadczyliście przywoływanych powyżej niedogodności, nie pozostaje Wam nic, jak cierpliwie czekać, gdyż Facebook nie wydał jeszcze żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Aktualizacja (18:18)

Facebook za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na Twitterze potwierdził, że występują problemy z multimediami w jego aplikacjach i jednocześnie zapewnił, że robi wszystko, aby jak najszybciej przywrócić pełną funkcjonalność programów.

Źródło: readakcja Tabletowo, DownDetector