Navigator Navigation Google Maps Map Location Gps

Dzięki aktualizacji, menu boczne w Mapach Google w końcu nie odstaje od reszty interfejsu

Od ostatnich kilku miesięcy, każdy użytkownik Map Google z pewnością zdążył zauważyć, że aplikacja zaczyna zyskiwać na funkcjonalności. Odświeżenie interfejsu sprawiło, że aplikacja wpasowała się w standardy wyglądu nowego Androida, a jedynym „przestarzałym” elementem jaki pozostał, było boczne menu. Było – bo zostało już zmienione.

Główną zmianą, którą wprowadziła aktualizacja jest unowocześnienie wyglądu interfejsu. Jest on teraz znacznie bardziej przejrzysty. Składa się na to głównie zwiększenie rozmiaru czcionki w menu, a także przeniesienie skrótu umożliwiającego przeglądanie polityki prywatności na sam dół, wraz z informacjami o warunkach świadczenia usług.

Reklama
Po lewej widoczny jest stary wygląd, a po prawej ten zaktualizowany

Jak możecie zauważyć na zrzucie ekranu powyżej, na niektórych urządzeniach widoczna jest zakładka „Wiadomości”, w której pojawiają się konwersacje prowadzone przez Was z firmami. Tak jak wspomniałem, zakładka niestety nie wyświetla się u wszystkich posiadających Mapy Google z nowym bocznym menu. U Karola się wyświetla, zobaczcie:

 

Sama aktualizacja powinna pojawić się na wszystkich platformach, łącznie z osobami z zainstalowaną wersją beta, jednak jej udostępnianie będzie odbywać się stopniowo. Sam jeszcze na swoim telefonie z systemem iOS nie uświadczyłem nowej wersji aplikacji, jednak należy otwarcie przyznać, że zmiany są bardzo kosmetyczne i nie wprowadzają nowych funkcjonalności, które kompletnie odmieniłyby odbiór programu.

Niemniej, jeśli już zaktualizowaliście swoją aplikację Map, podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach.

Źródło: androidpolice.com