Meizu H1

Meizu zapowiada opaskę Meizu H1, czyli swoją odpowiedź na Mi Band 2

Meizu coraz śmielej wkracza na rynek wearables. W sierpniu zaprezentowano smartwatch Meizu Mix, natomiast teraz zapowiedziano opaskę Meizu H1, która najpewniej ma być konkurentem Mi Band 2.

Wszystkie badania pokazują, że klienci o wiele chętniej wybierają inteligentne opaski, w przeciwieństwie do smartwatchy, które są przede wszystkim drogie, choć do ich ogólnej funkcjonalności i przydatności również można mieć „pewne” zastrzeżenia (Wy też je bardzo często punktujecie w komentarzach).

Liderem na rynku opasek fitness pod względem sprzedaży jest Fitbit, ale świetnie pod tym względem radzi sobie również Xiaomi i jego Mi Bandy. Meizu to zauważyło i postanowiło stworzyć podobne urządzenie, aczkolwiek można mieć pewne wątpliwości, czy odniesie ona taki sam sukces, jak propozycja rodzimego konkurenta.

Na przeszkodzie może stanąć przede wszystkim cena. Ma ona wynosić aż 499 juanów (~300 złotych), podczas gdy Mi Band 2 kosztuje 149 juanów (~90 złotych), czyli ponad trzy razy mniej! A Meizu H1 nie będzie się od niego praktycznie niczym różnić (jedynie szczegółami).

Obie propozycje oferują bowiem ekran OLED (w opasce Meizu wyświetla on wszystkie treści na niebiesko), pulsometr, krokomierz, monitor snu, odporność na wodę i kurz oraz gumową opaskę na rękę i oczywiście informowanie o powiadomieniach z aplikacji. Czym więc Meizu przekona klientów, aby wybrali akurat jego opaskę? Zobaczymy, gdy urządzenie pojawi się na oficjalnej stronie producenta (na razie jeszcze go tam nie ma).

Źródło: MyDrivers przez Phone Radar, GizmoChina