Meizu też będzie miało swój smartwatch

Zdaje się, że Meizu właśnie potwierdziło, że trwają prace nie tylko nad nowymi smartfonami, ale również nad pierwszym w portfolio smartwatchem. I choć na razie nie podano żadnych konretów, to Chińczycy jasno dali nam do zrozumienia, że zamierzają wkroczyć na nowy dla siebie segment.

Ostatnie statystyki pokazały, że stosunkowo młody rynek smartwatchy przeżywa pierwszy kryzys. Niektórzy – jak OnePlus – zdali się to przewidzieć i nie zdecydowali się na wypuszczenie własnej propozycji. Inni z kolei w pocie czoła pracują nad swoim pierwszym inteligentnym zegarkiem – mowa tu oczywiście o Xiaomi oraz – od teraz – również o Meizu.

Ten ostatni nie tak dawno dość wymijająco odpowiedział na zadane zaraz po premierze MX6 pytanie, czy brane jest pod uwagę wejście na rynek wearables. Teraz jednak wiemy już, że smartwatch od Meizu z dużym prawdopodobieństwem się na nim pojawi, choć na jego temat wiadomo aktualnie mniej niż więcej.

Niewiele mówi nam o nim również grafika, którą widzicie powyżej. Znalazło się na niej kilka różnych projektów, co może oznaczać, że sam producent nie wie jeszcze, jak jego smartwatch będzie wyglądał. Chyba, że od razu wypuści na rynek kilka produktów, skierowanych do różnych grup docelowych.

Na projekcie umieszczono również dwa wyrazy: runrun hours. Jeśli rozumieć je dosłownie, zegarek od Meizu pozwoli monitorować aktywność fizyczną (co akurat wydaje się oczywiste) oraz będzie działał długo na pojedynczym ładowaniu. To ostatnie brzmi obiecująco, ponieważ obecnie dostępne na rynku smartwatche w tej kwestii nie zachwycają. Czy uda się to propozycji tego producenta? Osobiście uważam, że mimo wszystko Chińczycy mogą nam kazać jeszcze trochę poczekać, abyśmy mogli się o tym przekonać.

Źródło: GizmoChina