Meizu Pro 5 najszybszym smartfonem w rankingu Antutu

Podium uzupełniły Samsungi Galaxy Note 5 i S6 Edge+

Raz na kwartał Antutu tworzy ranking najszybszych smartfonów z Androidem, jakie znajdziemy na rynku. Teraz przyszedł czas na podsumowanie trzeciego kwartału na rynku telefonów. Pierwszą rzeczą, jaką łatwo zauważyć, jest całkowita dominacja urządzeń z Exynosem 7420 – w tym roku Koreańczycy zdecydowanie pobili Qualcomma, Nvidię czy Mediateka. Jednak zaskoczeniem jest, który model został liderem.

Co najciekawsze, pierwszą lokatę zdobył Meizu Pro 5. Jest to najnowszy flagowiec od chińskiej firmy, który ma również 3 lub 4 GB RAM, więc trudno się dziwić, że mamy do czynienia z demonem wydajności. Chociaż warto przypomnieć, że na dostawy pierwszych egzemplarzy tego modelu musimy jeszcze trochę poczekać. Kolejne pozycje przypadły już naturalnie Samsungom Galaxy: Note 5 oraz S6 Edge+.

W ich przypadku ośmiordzeniowe SoC Koreańczyków jest wspierane przez 4 GB pamięci operacyjnej. Tuż za nimi uplasowały się Samsungi Galaxy S6 i S6 Edge z 3 GB RAM, ale trudno nazwać je przez to dużo gorszymi. W tym roku Exynos 7420, składający się z czterech rdzeni ARM Cortex A57 2,1GHz i czterech rdzeni ARM Cortex A53 1,5GHz z grafiką ARM Mali T760MP8 772MHz, zdecydowanie prowadzi i nic nie wskazuje na to, że jakikolwiek inny procesor go prześcignie.

Pozostała piątka jest napędzana przez słynnego z powodu problemów z nagrzewaniem się Snapdragona 810. Znajdziemy tu odpowiednio: LeTV Le 1 Pro i Le Max, Sony Xperia Z5, Xiaomi Mi Note Pro oraz OnePlus Two. Jestem ciekaw, jak w tym zestawieniu wypadną przyszłoroczne nowości już z dziesięciordzeniowym Mediatekiem Helio X20.

Aktualnie najszybszy model zdobył 76852 punkty, podczas gdy najlepszy smartfon z drugiego kwartału „zaledwie” 67520. Poza tym zaskakuje fakt, że wszystkie urządzenie z zestawienia są z Exynosem 7420 lub Snapdragonem 810 – próżno tu szukać innych SoC.

źródło: TENAA przez Android Headlines