Meizu pokazało M1 (Blue Charm), który kosztuje nieco ponad 400 złotych

Meizu M1 Note to bardzo ciekawy phablet, który został zaprezentowany w ostatnim czasie. Jednak nie każdy szuka 5,5-calowego urządzenia. Dla takich osób chińska firma przygotowała jego mniejszą wersję o nazwie M1, która już pojawiała się w przeciekach.

Meizu M1 to, jak już wspomniałem, mniejsza wersja M1 Note i w sieci można ją znaleźć również pod nazwą Meizu Blue Charm. Smartfon ten został wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 4-rdzeniowy procesor MediaTek Mt6732 o taktowaniu 1,5 GHz oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 13-megapikselowy aparat główny (5 mpix z przodu) oraz baterię o pojemności 2160 mAh. Na stronie Meizu na razie jest tylko pokazana wersja z łącznością 4G TD-LTE oraz 3G TD-SCDMA, co oznacza, że nie będą one działać w Europie.

Oczywiście przy takich urządzeniach zawsze cena gra główną rolę. W tym przypadku M1 został wyceniony na 699 yuanów, co daje nam około 420 złotych. Za takie pieniądze jest to bardzo ciekawy wybór i jeśli pojawi się wariant z działających LTE u nas, to warto się nam nim zastanowić. Sprzedaż zacznie się 5 lutego.