Meizu MX6 powalczy z Xiaomi Mi 5 o klienta niższą ceną

Wszyscy żyjemy teraz zbliżającymi się premierami Samsunga Galaxy S7/S7 Edge, LG G5 czy Xiaomi Mi 5. Nie można jednak zapominać, że na rynku są także inni gracze, którzy również szykują coś ciekawego. W przypadku Huawei jest po P9, u HTC One M10 a.k.a. Perfume, zaś u Meizu MX6. O dwóch pierwszych już co nieco pisaliśmy, więc teraz przyszedł czas na ostatniego z wyżej wymienionych.

Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że zostanie on wyposażony w dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X20 i układ graficzny Mali-T880MP4. W sumie po flagowej propozycji nie można było spodziewać się niczego innego. Teraz jednak najnowsza plotka przyniosła kolejne informacje. Według nich, do listy parametrów dołączy również:

  • 4 GB RAM,
  • aparat główny 20,7 Mpix,
  • kamerka 8 Mpix na przodzie,
  • akumulator o pojemności 4000 mAh.

Meizu MX6 będzie oczywiście bezpośrednim konkurentem Xiaomi Mi 5, który zadebiutuje już 24 lutego. Mówi się, że spróbuje pokonać rywala niższą o 200 juanów chińskich ceną (1799 vs 1999 juanów chińskich). Niby niewiele, ale jednak jest to jakiś argument. Zwłaszcza, że produkty jednego i drugiego producenta stawiane są na równi, gdyż są do siebie pod wieloma względami bardzo podobne.

Oczywiście na premierę Meizu MX6 musimy jeszcze poczekać. Na razie jednak brak informacji o choćby przypuszczalnym terminie. Mimo wszystko powinien on zadebiutować mniej więcej 12 miesięcy po swoim poprzedniku, MX5, czyli w połowie 2016 roku.

*Na zdjęciu wyróżniającym Meizu MX5

Źródło: GizChina