Trzymacie jeszcze Meizu MX5, M2 Note lub M3 Note? One też dostaną aktualizację do najnowszego Flyme OS 7 16

Trzymacie jeszcze Meizu MX5, M2 Note lub M3 Note? One też dostaną aktualizację do najnowszego Flyme OS 7

Wraz z trzema nowymi smartfonami zaprezentowanymi z okazji 15-lecia istnienia firmy, Meizu wydało nową wersję swojej oryginalnej nakładki systemowej na Androida – Flyme OS 7. Sporo starszych urządzeń tego producenta zostanie zaktualizowanych do tej edycji oprogramowania. Które smartfony mogą liczyć na Flyme 7 i czego się spodziewać po nowym kawałku kodu od Chińczyków?

Zgodnie z zapowiedzią Meizu, Flyme 7 zawiera ponad 300 nowych funkcji i 1300 poprawek optymalizujących działanie systemu. Brzmi to niemal tak, jakby firma napisała nakładkę od nowa, jednak w rzeczywistości zmiany sprowadzają się do kilku dużych zmian i wielu pomniejszych, które nie zawsze będą widoczne dla użytkownika.

Trzymacie jeszcze Meizu MX5, M2 Note lub M3 Note? One też dostaną aktualizację do najnowszego Flyme OS 7 18

Najbardziej podkreślaną nową funkcją Flyme 7 jest odblokowywanie telefonu twarzą. Działa tak szybko, jak skaner linii papilarnych w Meizu 15 (czyli w 0,1 s), i co chyba najważniejsze – możliwość taką dostaną również właściciele starszych modeli Meizu, wraz z aktualizacją do wyższej wersji nakładki systemowej.

Trzymacie jeszcze Meizu MX5, M2 Note lub M3 Note? One też dostaną aktualizację do najnowszego Flyme OS 7 19

Aparaty główne mają zyskać tryb AI Beauty, który ma sprawić, że na zdjęciach będziemy wyglądać lepiej niż dotychczas – oprogramowanie weźmie pod uwagę nasz wiek, cechy szczególne i typ skóry. Zapewne będzie działać to na zasadzie odpowiedniego filtra, który będzie można używać w czasie rzeczywistym, nawet podczas wideorozmów.

Trzymacie jeszcze Meizu MX5, M2 Note lub M3 Note? One też dostaną aktualizację do najnowszego Flyme OS 7 20

Interfejs nakładki ma zostać ulepszony do wersji OneMind v2.0, co powinno pozytywnie wpłynąć na wrażenia z użytkowania urządzenia. System będzie trafniej odgadywał intencje właściciela smartfona, proponując włączenie skrótów czy podpowiadając tekst w polu wyszukiwania aplikacji.

Widocznym zmianom uległy animacje na ekranach głównych i podczas otwierania programów, przeprojektowano także system powiadomień. W każdej aplikacji będzie można włączyć tryb nocny. I na koniec – jeśli zdarzy się tragedia i ekran urządzenia ulegnie kompletnej destrukcji, dane z telefonu będą mogły zostać łatwo skopiowane na komputer.

Nowe smartfony Meizu będą miały zainstalowany Flyme OS 7 „na start” zaś poniższe urządzenia będą mogły spodziewać się aktualizacji w nadchodzących miesiącach. Kolejność rozsyłania upgrade’ów jest następująca:

To miło, że Meizu postanowiło zadbać nawet o niemal trzyletni sprzęt – a takim jest Meizu M2 Note. Widać nie tylko Xiaomi może obiecywać aktualizacje do tak, bądź co bądź leciwych już, smartfonów. Zobaczymy, jak Meizu będzie się z tych obietnic wywiązywać.

https://www.tabletowo.pl/2017/10/04/meizu-znowu-oficjalnie-w-polsce/

źródło: forum.flymeos.com przez GSMarena