Meizu i Cubot również planują wejść na rynek wirtualnej rzeczywistości | Tabletowo.pl

Meizu i Cubot również planują wejść na rynek wirtualnej rzeczywistości

Dołącz do dyskusji 0

Wirtualna rzeczywistość, podobnie, jak tablety i wearables w początkowym okresie, szybko zyskuje na popularności. Klienci wyrażają coraz większe zainteresowanie produktami, które umożliwią im opuszczenie realnego świata i przeniesienie się do zupełnie innego, wygenerowanego komputerowo. Wygląda na to, że szansę na zarobek „zwęszyły” również Meizu i Cubot.

Pierwszy z nich opublikował grafikę, którą możecie zobaczyć powyżej. Wiele mówiący slogan Welcome to the future (z ang. Witaj w przyszłości) opisuje widoczną obok kobietę „ubraną” w gogle wirtualnej rzeczywistości. Nie da się ukryć, że są one bardzo futurystyczne, nawet, jak na obecne czasy – dostępne aktualnie na rynku propozycje są w porównaniu z nimi bardzo „toporne”.

Z drugiej strony (a dokładniej w prawym górnym rogu) znalazło się logo Flyme, co z kolei może sugerować, że Meizu ma zamiar stworzyć jakieś rozwiązania i usługi software’owe, a nie hardware’owe. Wadą takiego założenia jest jednak fakt, że z Flyme OS korzysta wyłącznie ten producent oraz że nie posiada on w swoim portfolio smartfona z ekranem o rozdzielczości QHD (1440×2560). Owszem, niższe również się „nadadzą”, ale w akurat w tym przypadku więcej pikseli = ostrzejszy obraz i brak tzw. pikselozy.

Kolejnym chińskim graczem, który ma zamiar wejść na rynek wirtualnej rzeczywistości jest Cubot – dużo mniej znana marka, aczkolwiek jej smartfony można kupić w oficjalnej sprzedaży również w Polsce. W sieci pojawiło się zdjęcie, sugerujące, że i ten producent wkrótce może zaprezentować własne gogle VR – albo smartfon, który umożliwi komfortowe „przebywanie” w wygenerowanych komputerowo realiach. Co ciekawe, zbiegło się to w czasie z opublikowaniem przez China VR Industry Alliance standardów dotyczących tej dziedziny.

Cubot gogle VR

Te wpisy mogą Cię zainteresować:

Źródło: GizChina, GizChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona