Ważne

Visual VR2 czyli gogle wirtualnej rzeczywistości od Allview

Wiele wskazuje na to, że ten rok upłynie pod znakiem wirtualnej rzeczywistości. I chociaż nie jest to nowe rozwiązanie, to dopiero teraz w dosłownie ekspresowym tempie zyskuje na popularności. Dlatego też kolejni producenci wkraczają na ten rynek i przygotowują swoje propozycje.

Tym razem Allview pochwaliło się swoimi goglami Visual VR2. Podobnie, jak inne tego typu urządzenia, także i one potrzebują smartfona, aby w ogóle działać. Tutaj jednak producent daje większą “swobodę”, bowiem kompatybilne są wszystkie telefony z wyświetlaczem o przekątnej od 4 do 6 cali. Oznacza to, że (po pierwsze) nie musimy być właścicielami telefonu od Allview oraz że (po drugie) z tych okularów rozszerzonej rzeczywistości będzie mogła skorzystać naprawdę spora grupa użytkowników.

Ich kolejną zaletą jest bardzo niska cena, wynosząca zaledwie 149 złotych. Pociąga to jednak za sobą pewne konsekwencje, ale nie powinny one zbytnio uprzykrzać korzystania z Visual VR2. Przede wszystkim całe sterowanie odbywa się za pomocą ruchów głowy – nie znajdziemy tu żadnych przycisków ani touchpada. Można mieć też pewne wątpliwości co do jakości całości, aczkolwiek to okaże się dopiero przy bezpośrednim kontakcie – na grafikach promocyjnych gogle wyglądają rewelacyjnie.

Visual VR2 można już zamawiać w przedsprzedaży. Wysyłka rozpocznie się jednak dopiero w drugiej połowie maja. Co ciekawe, producent informuje, że wkrótce rozpocznie się “pewna” promocja, więc warto poczekać na więcej szczegółów – być może w ofercie pojawią się bundle, czyli gogle + smartfon w bardzo atrakcyjnych cenach.

Źródło: Allview

Komentarze

 • SyoMas

  Jako żywo wygląda mi to na przebrandowione Fiit VR, które właśnie zanabyłem za 20 zielonych.
  Mogę potwierdzić, że to świetne gogle.

  • 20 zielonych? to niezła przebitka tutaj ;) ale wiadomo za co się dopłaca.

  • LCD

   A jak wygląda sprawa z brakiem nawet 1 przycisku? Ja mam Weebo 3d i wiem, że przynajmniej jeden przycisk jest potrzebny.

   • SyoMas

    Fiit VR sprzedawany jest w komplecie z pilotogamepadem bluetoothowym. Z jednej strony to dodatkowy sprzęt a z drugiej znacznie wygodniejszy i bardziej funkcjonalny bo i głośnością można sterować i nawigacją w przód i wstecz. Nie wiem jeszcze czy manipulator przydaje się w grach VR bo nie gram w ogóle i nie wiem w jakiej grze mógłbym to sprawdzić.

    • LCD

     A jak to wygląda? Taki bryloczek z grzybkiem i 4 przyciskami? Bo mam coś takiego kupione oddzielnie i średnio chce to działać po BT z telefonem. Da się w jakiejś aplikacji zmapować przyciski?

 • magot

  Lol… pewnie taki sam shit jak ich telefony, lepiej kupić zwykłego cardborda O.o

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona