Medion Akoya P2212T: hybryda z Windows 8 i dokowaną klawiaturą za 399 euro

Był pewien okres, w którym mało który producent chciał tworzyć swój sprzęt z systemem Windows 8. Jeżeli chodzi o tablety, to nadal dzieli i rządzi Android, co nie dziwi biorąc pod uwagę, że jest on najstabilniejszym systemem mobilnym. Mimo wszystko kolejni producenci zaczynają wprowadzać swoje tablety także z Windowsem – przykładem może być chociażby firma Ramos, która stworzyła Ramosa i10 Pro. W Niemczech niebawem zadebiutuje inny tablet z systemem Microsoftu, który powinien być ciekawą opcją dla osób chcących tablet wykorzystywać również do pracy.

Mowa jest tutaj o tablecie Medion Akoya P2212T (o którym wspominaliśmy jakiś czas temu), który posiada mocną specyfikację techniczną i znakomicie powinien sprawdzić się do zadań specjalnych. Urządzenie posiada ekran IPS AHVA o przekątnej 11,6 cala o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, zaś jednostką centralną ma być czterordzeniowy procesor ze stajni Intela (Intel Celeron N2920) o zegarze 1,86 GHz. Oprócz tego Medion zaoferuje nam 4 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 64 GB oraz system Windows w wersji 8.1. Reszta specyfikacji ma objąć WiFi w standardach a i c, Bluetooth 4.0, pełne złącze USB 2.0 i 3.0, złącze microHDMI oraz baterię, która pozwolić ma na 8 godzin pracy urządzenia.

Bardzo ciekawa wydaje się być stacja dokująca. Ta wyposażona będzie we wbudowany dysk twardy o pojemności 500 GB, klawiaturę oraz touchpad, a także własny akumulator.

Medion Akoya P2212T ma zadebiutować na rynku niemieckim już 7 kwietnia bieżącego roku. Jego cena ma wynosić 399 euro.

Czy urządzenie to przykuwa Waszą uwagę? Co sądzicie o klawiaturze z tak pojemnym dyskiem? Czy sądzicie, że Medion Akoya P2212T może być alternatywą dla tabletów firmy ASUS? Zapraszamy do wymiany zdań w komentarzach.

[źródło]