MediaTek w iPhonie? To coraz bardziej prawdopodobne - Tabletowo.pl

MediaTek w iPhonie? To coraz bardziej prawdopodobne

Dołącz do dyskusji 0

Jak podaje serwis internetowy DigiTimes, coraz bardziej realne staje się rozpoczęcie współpracy pomiędzy firmami Apple i MediaTek. Miałaby ona dotyczyć zamówień na modemy LTE, które mają znaleźć się w przyszłorocznych flagowcach giganta z Cupertino. Czy tak się jednak stanie?

Obecnie modemy LTE dla iPhone’a dostarczane są przez dwie firmy, a mianowicie Intela oraz Qualcomma. W zeszłym roku ponad połowa złożonych zamówień pochodziła wyłącznie od tej pierwszej. Pozycja Qualcolmma wciąż słabnie, czemu nie pomagają toczone z Apple spory sądowe.

Według źródeł, producent z logo nadgryzionego jabłka, aby nie polegać jedynie na Qualcolmmie, poszukuje alternatywnego dostawcy. Tutaj pojawia się MediaTek, z którym rzekomo rozważa się podjęcie współpracy. Chiński producent ma spełniać wysokie standardy, których przestrzega Apple.

Sam MediaTek odmówił komentarza w tej sprawie twierdząc, że firma ciężko pracuje, by móc realizować coraz więcej zamówień, dla większej liczby potencjalnych klientów. Niektórzy doszukują się w tej wypowiedzi niemego potwierdzenia plotek o współpracy z Apple.

Tabletowo.pl MediaTek w iPhonie? To coraz bardziej prawdopodobne Apple Chińskie Intel Krótko MediaTek Plotki / Przecieki Qualcomm Smartfony

Układy MediaTeka są popularne wśród producentów smartfonów

MediaTek ma już ugruntowaną pozycję na rynku, jest tylko powszechnie uważany za gorszego producenta od Qualcomma, ale obecnie nie ma to pokrycia w rzeczywistości. Najwyższe modele procesorów od Chińczyków tylko nieznacznie ustępują tym amerykańskim i właśnie dlatego, że MediaTek jest tak duży, Apple rozważa wykonawstwo modemów LTE przez tego producenta.

Być może to poważne rozważania amerykańskiego giganta, a może tylko plotka, mająca zwrócić uwagę na chiński koncern? Jak będzie naprawdę, dowiemy się wraz z wypuszczeniem kolejnej generacji urządzeń od Apple.

Źródło: DigiTimes

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona