MediaTek w iPhonie? To coraz bardziej prawdopodobne | Tabletowo.pl

MediaTek w iPhonie? To coraz bardziej prawdopodobne

Dołącz do dyskusji 0

Jak podaje serwis internetowy DigiTimes, coraz bardziej realne staje się rozpoczęcie współpracy pomiędzy firmami Apple i MediaTek. Miałaby ona dotyczyć zamówień na modemy LTE, które mają znaleźć się w przyszłorocznych flagowcach giganta z Cupertino. Czy tak się jednak stanie?

Obecnie modemy LTE dla iPhone’a dostarczane są przez dwie firmy, a mianowicie Intela oraz Qualcomma. W zeszłym roku ponad połowa złożonych zamówień pochodziła wyłącznie od tej pierwszej. Pozycja Qualcolmma wciąż słabnie, czemu nie pomagają toczone z Apple spory sądowe.

Według źródeł, producent z logo nadgryzionego jabłka, aby nie polegać jedynie na Qualcolmmie, poszukuje alternatywnego dostawcy. Tutaj pojawia się MediaTek, z którym rzekomo rozważa się podjęcie współpracy. Chiński producent ma spełniać wysokie standardy, których przestrzega Apple.

Sam MediaTek odmówił komentarza w tej sprawie twierdząc, że firma ciężko pracuje, by móc realizować coraz więcej zamówień, dla większej liczby potencjalnych klientów. Niektórzy doszukują się w tej wypowiedzi niemego potwierdzenia plotek o współpracy z Apple.

Układy MediaTeka są popularne wśród producentów smartfonów

MediaTek ma już ugruntowaną pozycję na rynku, jest tylko powszechnie uważany za gorszego producenta od Qualcomma, ale obecnie nie ma to pokrycia w rzeczywistości. Najwyższe modele procesorów od Chińczyków tylko nieznacznie ustępują tym amerykańskim i właśnie dlatego, że MediaTek jest tak duży, Apple rozważa wykonawstwo modemów LTE przez tego producenta.

Być może to poważne rozważania amerykańskiego giganta, a może tylko plotka, mająca zwrócić uwagę na chiński koncern? Jak będzie naprawdę, dowiemy się wraz z wypuszczeniem kolejnej generacji urządzeń od Apple.

Źródło: DigiTimes

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona