Mediatek MT6595 - ośmiordzeniowa jednostka z LTE - Tabletowo.pl

Mediatek MT6595 – ośmiordzeniowa jednostka z LTE

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Mediatek MT6595 - ośmiordzeniowa jednostka z LTE Nowości

Mediatek jest jednym z najszybciej i najprężniej rozwiających się dostawców jednostek centralnych. Pod koniec zeszłego roku zaprezentował pierwszy prawdziwie ośmiordzeniowy procesor na świecie, MT6592, ale na tym nie zamierza poprzestać. Naturalnym krokiem na drodze rozwoju firmy było stworzenie pierwszego w swoim portfolio procesora obsługującego 4G LTE. I tak się właśnie stało. Poznajcie Mediatek MT6595.

Najnowsza jednostka Mediateka nie jest już jednak „prawdziwie ośmiordzeniowa”. Jest to procesor oferujący co prawda osiem rdzeni, ale przy wykorzystaniu architektury ARM big.LITTLE. Wiąże się to z zastosowaniem czterech rdzeni ARM Cortex A17 i czterech ARM Cortex A7.

Mediatek MT6595 oferuje wsparcie dla najnowszego standardu Bluetooth, GPS, Glonass (jak również Beidou, Gailieo i QZSS), aparatów maksymalnie 20 Mpix, wyświetlaczy o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli oraz odtwarzania wideo w Ultra HD. Do tego wszystkiego dochodzi obsługa sieci 4G LTE, TD-SCMDA, WCDMA i GSM.

Pierwsze urządzenia z Mediatek MT6595 mają zadebiutować na rynku w drugiej połowie roku.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona