MediaTek MT6595 osiągnął ponad 47 tysięcy punktów w AnTuTu!

MediaTek MT6595 osiągnął ponad 47 tysięcy punktów w AnTuTu!

Dołącz do dyskusji 0

Firmy technologiczne lubią pokazywać kto jest liderem rynku i mają na to dziesiątki sposobów. Jedni będą promować swoją sprzedaż, inni świetne zdjęcia czy też nowe technologie. Jeśli przyjrzymy się producentom procesorów to tam liczy się najbardziej moc, którą łatwo można zmierzyć w benchmarkach jak AnTuTu. Teraz MediaTek pokazał smartfona z oszałamiającym wynikiem 47 tysięcy punktów i reszta będzie musiała się bardzo postarać, żeby go przegonić. 

MediaTek już jakiś czas temu zapowiedział nowy procesor MT6595. Ma on 8 rdzeni, pracuje w technologii big.LITTLE (4 x Cortex A7 i 4 x Cortex A17) i wspiera go układ graficzny PowerVR Series6. Obsługuje on łączność LTE Cat. 9, ekrany o rozdzielczości QuadHD, odtwarzanie filmów w rozdzielczości Ultra HD czy chociażby 20-megapikselowe aparaty. Został nawet już pokazany pierwszy smartfon z tym układem:

Posiada on 5-calowy ekran o rozdzielczości QuadHD, dwa sloty na karty sim, slot MicroSD, 20,7-megapikselowy aparat od Sony oraz oczywiście procesor MediaTek MT6595. Sam telefon zapewne nie trafi do sprzedaży, ponieważ ma tylko pokazywać możliwości nowego układu, ale inne urządzenia pracujące pod jego kontrolą mogą trafić już niedługo na rynek. Jeśli lubicie mieć duży zapas mocy to ten smartfon w AnTuTu osiągnął dokładnie 47,233 punkty! Fenomenalny rezultat, którego oczywiście nie jesteśmy na razie wykorzystać w naszych urządzeniach, ale i tak należą się gratulacje tajwańskiej firmie za ten układ. A Wy chętnie kupilibyście urządzenia z tym procesorem?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona