Mediatek MT6595 – ośmiordzeniowa jednostka z LTE

xmediatek-octacore-mt6595-4g-lte

Mediatek jest jednym z najszybciej i najprężniej rozwiających się dostawców jednostek centralnych. Pod koniec zeszłego roku zaprezentował pierwszy prawdziwie ośmiordzeniowy procesor na świecie, MT6592, ale na tym nie zamierza poprzestać. Naturalnym krokiem na drodze rozwoju firmy było stworzenie pierwszego w swoim portfolio procesora obsługującego 4G LTE. I tak się właśnie stało. Poznajcie Mediatek MT6595.

Najnowsza jednostka Mediateka nie jest już jednak “prawdziwie ośmiordzeniowa”. Jest to procesor oferujący co prawda osiem rdzeni, ale przy wykorzystaniu architektury ARM big.LITTLE. Wiąże się to z zastosowaniem czterech rdzeni ARM Cortex A17 i czterech ARM Cortex A7.

Mediatek MT6595 oferuje wsparcie dla najnowszego standardu Bluetooth, GPS, Glonass (jak również Beidou, Gailieo i QZSS), aparatów maksymalnie 20 Mpix, wyświetlaczy o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli oraz odtwarzania wideo w Ultra HD. Do tego wszystkiego dochodzi obsługa sieci 4G LTE, TD-SCMDA, WCDMA i GSM.

Pierwsze urządzenia z Mediatek MT6595 mają zadebiutować na rynku w drugiej połowie roku.

źródło

Komentarze

 • bo1

  i tak będziemy się gonić z tymi parametrami -czy potrzeba czy nie – do końca świata,choć zresztą to może już nie tak długo.

 • Łukasz

  Witam,

  Coś mi się chyba wydaje ,że to nie Cortex A17 tylko A15 chyba ,że tojakiś nowy procek ?

  “Wiąże się to z zastosowaniem czterech rdzeni ARM Cortex A17 i czterech ARM Cortex A7”

 • eko

  Witamy Brawami !!! Konkurencja będzie się musiała sprężyć. Aby w cenie tego mediateka pomieścić tyle ładnych modułów

 • Aratar

  Qualcomm już pokazał, że swoimi czterordzeniowcami zostawia ośmiordzeniowce w tyle, więc pewnie odpowiedź od Qualcomma też będzie 4 rdzeniowa i wydajniejsza niż to.

 • dred

  Kurde aplikacje jeszcze 2 radzeni wykorzystać dobrze nie potrafia, a ci sie gonia na 8, 16, a za chwile 32. Nie lepiej 2 szybkie rdzenie np.2,2 czy 2,4 Ghz niz 4×1,2 czy 8×1,2? Tja, ten wyscig na cyferki.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona