MediaTek Helio X30 będzie napędzać Meizu Pro 7. Inni producenci nie chcą korzystać z tego procesora | Tabletowo.pl

MediaTek Helio X30 będzie napędzać Meizu Pro 7. Inni producenci nie chcą korzystać z tego procesora

Dołącz do dyskusji 0

Wszyscy, liczący się na rynku producenci, zaprezentowali swoje flagowe procesory na ten rok. MediaTek również. Tajwańczycy mają jednak problem, ponieważ praktycznie nikt nie jest zainteresowany ich Helio X30. I jeżeli się to (szybko) nie zmieni, to jedynym smartfonem na rynku z tym układem może być przez długi czas Meizu Pro 7.

Jeszcze podczas targów MWC 2017 w Barcelonie mało znana, chińska marka Vernee zapowiedziała, że wypuści na rynek model Apollo 2 z tegorocznym flagowcem MediaTeka. Czas jednak mija, a urządzenia jak nie było, tak nadal nie ma. I zapewne prędko się to nie zmieni. Dlatego uzasadnione są obawy, że pierwszym – i przez dłuższy czas jedynym – na rynku smartfonem z Helio X30 będzie wspomniany już Meizu Pro 7.

Tajwańczycy nie mogą jednak nikogo zmusić, aby napędzał swoje smartfony ich flagowym procesorem. Jedynie na Meizu mogą pośrednio wpływać, ponieważ w przeszłości sporo pieniędzy zainwestowali w tę firmę. Niestety, to kropla w morzu potrzeb MediaTeka, który na pewno nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Bo ile przychodu może mu zapewnić dostarczenie Helio X30 do zaledwie kilku modeli? No właśnie.

Przypomnijmy, że flagowy procesor Tajwańczyków na ten rok składa się łącznie z dziesięciu rdzeni: dwóch ARM Cortex-A73 2,5 GHz, czterech ARM Cortex-A53 2,2 GHz i czterech ARM Cortex-A35 1,9 GHz. Za grafikę odpowiada układ PowerVR 7XTP-MT4 800 MHz. SoC zapewnia też wsparcie dla Bluetooth 5.0 oraz Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac. Do jego produkcji MediaTek wykorzystuje zaawansowany, 10-nm proces technologiczny (czyli ten sam, co Qualcomm w przypadku Snapdragona 835 i Samsung w Exynosie 8895).

Specyfikacja MediaTeka Helio X30

Źródło: Weibo przez The Android Soul, Weibo przez GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona