MediaTek Helio G90 już blisko. Kroi się pogromca Qualcomma?

MediaTek to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm w świecie mobilnych układów scalonych. Procesory tego producenta często wzbudzały kontrowersje, jednak od pewnego czasu Tajwańczycy wychodzą na prostą, tworząc procesory, które pod kątem specyfikacji technicznej prezentują się coraz lepiej.

Najważniejsza wiadomość jest taka, że litera „G” w nazwie procesora oznacza gry, gaming. Będzie to najpewniej jeden z pierwszych na świecie (a może i pierwszy?) układ stworzony specjalnie z myślą o wszystkich tych, dla których smartfon pozostaje przede wszystkim narzędziem służącym do grania w różne tytuły. Widać tu dość wyraźnie, że MediaTek gra na niszy telefonów gamingowych, które ostatnio pojawiają się na rynku z coraz większą częstotliwością.

Reklama
Fot za: GizChina

Procesor ma zostać wydany pod koniec lipca, a jego specyfikacja techniczna wciąż pozostaje owiana tajemnicą. Producent chwali się wysokim taktowaniem rdzeni oraz zminimalizowaniem lagowania, które czasem pojawia się w co bardziej zaawansowanych graficznie grach. Co ważne, nie jest to jedyna nowość od MediaTeka. Wcale nie tak dawno na rynku zadebiutował MediaTek Helio P65, który można uznać za „procesor gamingowy” dla urządzeń ze średniej półki cenowej.

MediaTek prezentuje nowy procesor. Helio P65 ma pomóc tanim smartfonom gamingowm

O MediaTeku P65 szerzej pisał dla Was Karol, jednak pozwolę sobie zwrócić uwagę na jedną ciekawą technologię, której możemy spodziewać się w dopiero co zapowiedzianym układzie z serii G. Chodzi o technologię CorePilot, która ma pomagać w inteligentnym planowaniu zadań, zarządzaniu temperaturą oraz monitorowaniu nawyków użytkownika, by jak najlepiej dopasować wydajność procka do zadań, jakie wykonują użytkownicy.

źródło: GizChina

na zdjęciu głównym: MediaTek Helio P90