mBank pokazuje odświeżoną aplikację. Jest wsparcie dla Android Pay

mBank pokazuje odświeżoną aplikację. Jest wsparcie dla Android Pay

Bank firmujący się hasłem „ikona mobilności” prezentuje właśnie garść ciekawych rozwiązań, które zostały wdrożone wraz z najnowszą, trzecią wersją aplikacji. Wszyscy miłośnicy płacenia z wykorzystaniem smartfonów powinni przyjąć zmiany jak najbardziej pozytywnie. A co dokładnie uległo zmianie?

Posiadacze kart Mastercard w mBanku mogą już płacić zbliżeniowo telefonem, korzystając z usługi Android Pay. Płatności te będą dostępne w ramach nowej aplikacji banku, a ich bezpieczeństwo zapewnia technologia tokenizacji, realizowana przez usługę Mastercard Digital Enablement Service (MDES).

Do płatności Android Pay niezbędne jest posiadanie telefonu z anteną NFC i systemem operacyjnym Android w wersji 4.4 lub wyższej. Sama płatność wygląda podobnie, jak transakcja za pomocą karty zbliżeniowej. Wystarczy wybudzić telefon, a następnie przyłożyć go do terminala płatniczego. Przy kwocie przekraczającej 50 PLN konieczne jest zatwierdzenie płatności kodem PIN karty płatniczej na terminalu.

mBank pokazuje odświeżoną aplikację. Jest wsparcie dla Android Pay

Pojawiła się także pewna pula informacji, które będą dostępne dla użytkowników bez konieczności każdorazowego logowania:

  • saldo konta i dostępny limit karty kredytowej (opcjonalnie);
  • lokalizacje bankomatów, wpłatomatów, placówek mBanku, miejsc, w których dostępne są mOkazje i zniżki w ramach programu rabatowego;
  • możliwość wygenerowania kodu BLIK.

„Po pierwszych kilku miesiącach obecności Android Pay w Polsce zauważamy duże zainteresowanie tą usługą wśród posiadaczy kart Mastercard, którzy chętnie korzystają z udogodnień technologicznych. Wierzę, że dzięki udostępnieniu Android Pay przez mBank liczba osób płacących zbliżeniowo telefonem będzie szybko rosła. Sprzyja temu również popularność technologii bezstykowej, którą Polacy traktują już jako standard: już 2/3 wszystkich transakcji kartami Mastercard w Polsce to płatności zbliżeniowe”
– Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

Mobilny program mBanku cały czas oddaje użytkownikom wiele funkcjonalności, pośród których wypada wymienić przykładowo szybki dostęp do kredytów, listę ostatnich operacji czy możliwość dodawania i edytowania przelewów, zarówno standardowych, jak i zdefiniowanych.

mBank pokazuje odświeżoną aplikację. Jest wsparcie dla Android Pay

Pewnego rodzaju ciekawostką jest także to, że płatności Android Pay dokonuje się przy wykorzystaniu infrastruktury terminali zbliżeniowych, których obecnie jest w Polsce 465 tysięcy – stanowią one już ponad 90% wszystkich terminali płatniczych. Takie wnioski płyną z raportu NBP o kartach płatniczych za III kwartał 2016 roku, na który powołuje się mBank w komunikacie prasowym.

Odświeżona wersja aplikacji mBank jest już dostępna zarówno dla Androida, jak i dla urządzeń sygnowanych logo Apple. Pamiętajcie jednak o tym, że na dziś dzień ilość kart, które wspiera Android Pay jest relatywnie nieduża. Aplikacja mBanku również będzie wspierała – póki co – tylko i wyłącznie rozwiązania firmowane przez Mastercard. Trudno domniemywać czy oraz kiedy ilość wspieranych kart zostanie poszerzona.

Jak oceniacie ewolucję mobilnego mBanku?

źródło: własne, mBank