Życie klientów mBanku właśnie stało się prostsze: mogą od teraz płacić BLIK-iem przez mTransfer | Tabletowo.pl

Życie klientów mBanku właśnie stało się prostsze: mogą od teraz płacić BLIK-iem przez mTransfer

Dołącz do dyskusji 0

BLIK to nowy i bardzo wygodny sposób płatności, stworzony w Polsce. Polega on na tym, że w aplikacji na smartfonie generujemy specjalny, sześciocyfrowy kod i wpisujemy go na stronie, na której chcemy zapłacić. BLIK może również nam dzielnie służyć podczas zakupów w sklepach fizycznych. Niestety, ale jak na razie nie jest on dostępny w każdym sklepie online. Poprawić to jednak chce mBank, który w swojej usłudze mTransfer pozwoli na płatność BLIK-iem.

Tak, jak wspomniałem, BLIK to bardzo wygodna forma płatności, która przede wszystkim świetnie sprawdzi się na starszych lub budżetowych smartfonach bez NFC. Dlaczego? Otóż BLIK do działania potrzebuje tylko połączenia z internetem. Oczywiście usługa ta okaże się przydatna nie tylko podczas zakupów w fizycznych sklepach, ale również tych online. Niestety, nie wszyscy sprzedawcy udostępniają płatności BLIK.

Rozwiązanie tego problemu znalazł mBank. Jeśli dany sklep pozwala na płatność usługą mTransfer, to klienci tego banku będą mogli skorzystać z BLIK-a. To sporo ułatwia, bowiem tradycyjne płacenie mTransferem wymaga od nas nie tylko logowania się na stronę banku, ale również potwierdzania płatności kodem z wiadomości SMS.

Z BLIK-a korzystam niemalże od kiedy pojawił się on w mBanku. Przyznam szczerze, że taka forma płatności jest naprawdę wygodna, a do tego niekiedy ratuje mi życie, na przykład kiedy jestem w sklepie i zapomnę portfela (a przypominam – mój telefon nie ma NFC). Jej ogromną zaletą jest prostota i szybkość finalizowania transakcji, więc tym bardziej cieszę się, że klienci mBanku (bo sam nim jestem) będą mogli płacić BLIK-iem przez mTransfer.

Polecamy również:

BLIK rośnie w siłę – liczby nie kłamią, naprawdę lubicie z niego korzystać i robicie to coraz częściej

Źródło: mBank Blog

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona