smartfon Huawei Mate 20 Pro smartphone

Huawei pozwoli na dodanie drugiej „twarzy wzorcowej” do odblokowywania Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro to nadal jeden z najpotężniejszych smartfonów, jakie można odnaleźć na rynku. Producent bardzo ładnie zgrał specyfikację techniczną z rozbudowanymi funkcjami foto-wideo, okraszając wszystko chwaloną przez wielu recenzentów technologią rozpoznawania twarzy. Co ciekawe, firma zamierza odrobinę zmodyfikować działanie tej technologii.

Huawei Mate 20 Pro daje wiele opcji odblokowania, na czele z nieśmiertelnym wzorem, hasłem czy kodem PIN. Możemy też zeskanować naszą tęczówkę oka, odcisk palca lub twarz. I właśnie w tym ujęciu kroją się pewne zmiany. Warto rozpocząć od tego, że Huawei Mate 20 Pro wykorzystuje dość zaawansowane oprogramowanie, które odpowiada za pracę tego trybu, dzięki czemu spokojnie można założyć, że w świecie smartfonów z Androidem jest to jedno z najlepszych rozwiązań, jakie możemy znaleźć na rynku.

Zgodnie z informacją, która pojawiła się na chińskim forum Huawei, Mate 20 Pro otrzyma aktualizację, która pozwoli dodać drugą twarz wzorcową, którą będzie można szybko odblokować urządzenie. Zasadnym wydaje się być pytanie: „po co”. Smartfon to w obecnych czasach wręcz definicja prywatności, przynajmniej dla sporej grupy użytkowników. Naturalnie, czasem chcemy udostępnić telefon bliskiej osobie, jednak wydawać by się mogło, że o wiele prościej zapoznać taką osobę z wzorem odblokowania czy kodem PIN.

Fot: własne

Wątek na forum Huawei wspomina także o innych zmianach, które mają pojawić się w niedalekiej przyszłości. Pada tam między innymi wzmianka o możliwości ukrycia powiadomień przed skanowaniem twarzy, możliwością odblokowania w ten sposób naszego sejfu plików oraz autoryzacji w płatnościach WeChat oraz Alipay. W chwili obecnej aktualizacja dotyczy użytkowników z Chin, jednak wydaje się, że kwestią czasu jest jej udostępnienie na pozostałych rynkach.

Tymczasem użytkownicy z Polski mogą już pobrać najnowsze łatki zabezpieczeń, które datowane są na styczeń:

Co sądzicie o tego typu funkcjach? Dostrzegacie w nich sens czy raczej wolelibyście, aby technologia rozpoznawania twarzy nie dopuszczała do urządzenia innych osób, aniżeli właściciela? Dajcie znać w komentarzach :)

źródło: Forum Huawei przez XDA Developers