Tylko u nas: Wiemy kiedy i gdzie zostaną zaprezentowane Huawei Mate 10 i Mate 10 Lite, i ile będą kosztować

Do tej pory nie wiedzieliśmy na temat Huawei Mate 10 zbyt dużo. Co prawda w tej materii zmieniło się niewiele, ale dostaliśmy informację o kilku najważniejszych kwestiach – kiedy zostanie zaprezentowany i ile będzie kosztować. Co ciekawe, mamy też dość niespodziewane info o innej wersji tego phabletu – Mate 10 Lite. 

Wielu ciekawi, w jaki sposób Huawei rozegra premierę Mate’a 10. Spodziewamy się, że zobaczymy 6-calowego potwora – zresztą, według plotek, panele wyświetlaczy do tego modelu są już produkowane przez JDI Display (a dokładniej: ekran Mate 10 ma mieć 6,1 cala). Kiedy zobaczymy nowe dziecko chińskiej firmy?

Razem z Mate 10, Huawei zamierza pokazać również jego słabszą wersję – Mate 10 Lite. Wiadomo, że nie każdemu będzie odpowiadać wielki ekran Mate 10, więc producent najwyraźniej zadbał również o fanów nieco mniejszych ekranów. No, chyba, że dopisek „Lite” dotyczy tylko i wyłącznie zastosowania mniej wydajnych podzespołów, choć to mało prawdopodobne, żeby w ślad za bardziej ekonomicznym procesorem i mniejszą ilością pamięci nie poszła inna przekątna wyświetlacza. Informatorzy mówili o ekranie 5,8 cala – czy to się potwierdzi, jeszcze zobaczymy.

Jakich cen możemy się spodziewać? Oczywiście to dość wcześnie, aby o tym dyskutować, jednak nasze zaufane źródła, oprócz tego, że wyjawiają, kiedy zobaczymy nowe urządzenia z serii Mate, przekazały nam informacje o ich orientacyjnej cenie.

I tak – Mate 10 będzie kosztować około 4 tysięcy złotych, zaś jego mniejszy brat, Mate 10 Lite – około 1999 złotych.

Czy to dużo, czy mało – dużo będzie zależeć od podzespołów zamontowanych w smartfonach i funkcji, jakie otrzymają. Cena Mate 10 Lite sugeruje, że nie będzie on tak mocną bestią, jak 6-calowy Mate 10, ale więcej informacji o specyfikacji powinniśmy uzyskać w nadchodzących tygodniach. W końcu do października zostało jeszcze sporo czasu.

źródło: własne / niezawodne źródła naszej Kasi

*na zdjęciu tytułowym stary koncept przedstawiający Huawei P10, ale go lubię i pasuje, więc jest ;)