Kiosk z urządzeniami Xiaomi (fot. @XiaomiIndia)

W Indiach stanął samoobsługowy kiosk z urządzeniami Xiaomi

Kiedy wydaje się, że już nic nie jest w stanie nas zadziwić, Xiaomi ogłasza, że postawiło w Indiach pierwszy samoobsługowy kiosk ze swoimi urządzeniami. Co więcej, w planach jest postawienie kilkudziesięciu kolejnych w całym kraju.

Xiaomi to – obok Huawei – niewątpliwy fenomen. Bo chociaż w pewnym momencie firma miała spore problemy z osiągnięciem celów sprzedażowych, to nie poddała się i obecnie jest w piątce największych producentów smartfonów na świecie, zaraz za Samsungiem, Apple i Huawei.

Reklama

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie intensywna ekspansja w Indiach, które są drugim pod względem wielkości rynkiem zbytu inteligentnych telefonów na świecie. Xiaomi świetnie sobie tam radzi, głównie dzięki oferowaniu niedrogich, ale jednocześnie porządnie wyposażonych smartfonów.

Nie tylko dzięki temu Xiaomi odniosło jednak sukces w Indiach. Firma doskonale wie, czego oczekują klienci w tym kraju i wychodzi im naprzeciw, aby mogli oni w dogodny dla siebie sposób kupić urządzenia z portfolio marki. Należy bowiem pamiętać, że tamtejszy rynek rządzi się zupełnie innymi prawami niż chociażby polski.

Producent właśnie uruchomił pierwszy samoobsługowy kiosk, w którym klienci mogą w kilku prostych krokach kupić różne urządzenia i akcesoria z oferty Xiaomi, w tym także smartfony. Wśród dostępnych metod płatności znajdują się gotówka, karty debetowe i kredytowe oraz UPI (Unified Payments Interface).

Xiaomi od razu zapowiedziało, że w niedalekiej przyszłości na terenie całego kraju stanie 50 kolejnych kiosków. Takim posunięciem producent upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze, znacznie ułatwi dostęp do urządzeń ze swojego portfolio, bowiem klienci będą mogli w dowolnej chwili podejść do maszyny i kupić interesujący sprzęt. Po drugie, jest to znacznie tańszy w obsłudze system sprzedaży niż stacjonarne sklepy z obsługą, a jednocześnie równie efektywny.

Xiaomi podkreśla również, że wszystkie technologie wykorzystane w Mi Express Kiosk zostały opracowane w Indiach – to bardzo istotne z lokalnego punktu widzenia, ponieważ władze tego kraju naciskają na takie posunięcia ze strony producentów (m.in. nakładając wysokie cła na importowane produkty).

Źródło: @XiaomiIndia, FoneArena