Marka Windows Phone z czasem zniknie z rynku | Tabletowo.pl

Marka Windows Phone z czasem zniknie z rynku

Dołącz do dyskusji 0

A zastąpi ją wszystkim dobrze znane słowo Windows. Okazało się, że nie tylko Nokia zniknie z rynku. Microsoft pracuje – i to już od pewnego czasu – nad zastąpieniem Windows Phone’a, po prostu Windowsem. Teraz wszystko składa się w pewną całość. 

Ludzie z GeekOnGadgets dotarli do wewnętrznych dokumentów Microsoftu, z których wynika, że w planach firmy jest kompletne zaprzestanie używania wyrażenia Windows Phone w komunikacji z klientem. Oznacza to, że w przyszłości o urządzeniach mobilnych z Redmond będzie mówiło się klientom, że są wyposażone w system Windows. Autentyczność wspomnianych dokumentów potwierdzili redaktorzy The Verge. Microsoft dąży do kompletnej unifikacji swojego ekosystemu. W sumie już teraz mamy tak zwane aplikacje uniwersalne w Sklepie Windows, które działają z powodzeniem w Windows 8 i Windows Phone. Są one responsywne i dopasowane do interfejsu kafelkowego.

Powód, dla którego firma z Redmond chce pozbyć się marki Windows Phone’a, jest nawet dość oczywisty. Wersja Windows Phone 7 była, delikatnie mówiąc, niewypałem. Za dużo jej brakowało, by mogła konkurować z innymi platformami. Ogólnie rzecz ujmując „siódemka” nie zaskarbiła sobie sympatii klientów. Przez to do tej pory wielu użytkowników ma negatywne skojarzenia z okienkowym, mobilnym systemem. Nie mają pojęcia ile dobrego przyniosły kolejne wersje systemu, a w szczególności ostatnie aktualizacje.

Z kolei samo słowo Windows jest znacznie bardziej zakorzenione w psychice klientów. Z desktopowej wersji Windowsa korzystają miliony, więc w pewien sposób naturalnym ruchem jest „wsadzenie” Windowsa do telefonów i tabletów (choć w tych drugich jest on już obecny od pewnego czasu ;)) Odejście od nazwy Windows Phone, to dla firmy z Redmond zmiana strategii. W 2015 roku ma nastąpić połączenie dwóch systemów – Windowsa RT i właśnie Windows Phone’a. RT nie przyjął się na rynku prawie w ogóle, a o WP jest do tej pory wielu nie mówi raczej ciepło. W ten sposób dwa produkty, które ciężko przebijają się do świadomości klientów, zostaną w pewien sposób, przynajmniej marketingowy, zastąpione przez znanego Windowsa.

W ostatnich akcjach marketingowych oraz przy najnowszych urządzeniach z WP nie wspomina się już o mobilnym systemie, używa się za to po prostu słowa Windows. O najnowszych Lumiach mówi się, że działają one na Windowsie. Podobnie sprawa ma się w przypadku HTC One M8 for Windows.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona