Ważne

Nintendo Switch. Dajcie mu rok, a pobije czteroletni wynik Wii U

To, że Nintendo Switch jest popularną konsolą, nie jest jakimś szokującym odkryciem. Okazuje się jednak, że nawet samo Nintendo nie spodziewało się, że jej sprzedaż będzie aż tak dobra. Wyniki finansowe firmy są naprawdę obiecujące. 

Dane przekazane przez Nintendo ukazują finanse z trzech miesięcy – od początku lipca końca września. Według raportu, w tym czasie sprzedano 7,63 mln sztuk Nintendo Switch. To całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę, że miesiące letnie są zwykle dla branży gier wideo dość “suche”.

Ze względu na dobry odbiór Switcha, Nintendo musiało zrewidować swoje prognozy finansowe dotyczące tego roku fiskalnego. Firma zamierza odnotować zysk operacyjny na poziomie 120 miliardów jenów, co jest dość śmiałą zapowiedzią, zwłaszcza, że w poprzednich przewidywaniach była mowa o 65 miliardów jenów. Nintendo jest jednak pewne swego – zamierza znaleźć właścicieli w sumie dla 14 milionów sztuk konsoli Switch. Wcześniej mówiło się o 10 mln sztuk, więc skoro podbija się do góry również te prognozy, to oznacza tylko jedno: Switch sprzedaje się naprawdę świetnie.

Gdyby do końca roku fiskalnego, czyli do 31 marca 2018 roku, Nintendo udało się dobić do 14 mln sprzedanych konsol Switch, byłaby to wielka wygrana dla firmy i jednocześnie rekord – Wii U rozeszło się w liczbie 13,56 mln sztuk, i to w całym okresie sprzedaży, czyli 4 lata.

A Switch jest na dobrej drodze, żeby te 14 mln osiągnąć. Dzięki wsparciu świetnych tytułów, takich jak Breath of the Wild, Splatoon 2 czy wydanego w zeszłym tygodniu Super Mario Odyssey, pobicie wyniku Wii U, to będzie Zelda z masłem.

źródło: Nintendo przez BGR

Komentarze

 • niestety system dalej zamknięty

  • Mariusz

   No i dobrze do internetu jest telefon konsola jest do grania !

   • dzięki otwartemu systemowi wyszedł by emulator PS1 i wszyskie gry byśmy mogli na niego przenieść, o reszcie emulatorów już nawet nie wspomne

    • Dawid

     To se kup tablet w biedronce i graj w emulatory

    • Michal Oborski

     do takich rzeczy kupiłem rapsberry PI za 300zł (z wszystkim – wliczając kartę pamięci) Do tego gotowy image i mam dosłownie WSZYSTKO

    • PikaKnight

     Po 1. Która z obecnie dostępnych konsol ma otwarty system? PS4? Nope. XOne? Nope. Czemu więc Switch ma mieć otwarty?
     Po 2. Otwarcie systemu = masa homebrew, jak i masa piractwa. Piractwo = mniejsza sprzedaż = mniej gier na Switcha od 3rd party. Ktoś chce tworzyć gry homebrew – to może to bez problemu robić bez kombinatorstwa i wydawać je na Switchu legalnie przez eShop. Emulatory? Nintendo nie może sobie na to pozwolić:
     -> gry z konsol Ninny – będą dostępne w paru formach: Virtual Console, dodawany do abonamentu Classic Games Selection, czy dostępne od niedawna Arcade Archives z automatówkami od Ninny
     -> gry z NeoGeo – są sprzedawane na Switchu
     -> gry z PS/Xbox- Ninny raczej nie chciałoby mieć pozwu od nikogo za emulację ;) + legalna emulacja na Switchu nie byłaby możliwa – brak możliwości wrzucenia płytki bezpośrednio do konsoli.

     Jak ktoś chce bawić się w emulatory – niech bierze PSP, czy pada do smartfona. Ba, nawet niektóre Smart TV obsługują pady i bez problemu da się na AndroidTV zainstalować emulator PSone… Nie mówiąc o możliwości podpięcia taniego tabletu, czy starego smartfona pod TV bez marnowania $$$ na dodatkowe urządzenia…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona