Mapy HERE znikną z Windows Store

Mapy Here uznawane są przez wielu za jedne z najlepszych. Stworzone przez Nokię, obecnie znajdują się w rękach niemieckich firm motoryzacyjnych. Mogą z nich korzystać zarówno użytkownicy systemu operacyjnego Windows Phone/Mobile, jak i Android czy iOS. Jednak okazuje się, że ci pierwsi wkrótce zostaną pozbawieni tej możliwości lub – jeśli już ich używają – muszą liczyć się ze znacznym ograniczeniem ich funkcjonalności.

Jak poinformowano na oficjalnej stronie, 29 marca usunięte zostaną z dedykowanego dla Windows 10 sklepu wszystkie aplikacje powiązane z HERE. Natomiast trzy miesiące później przestaną być one kompatybilne i zwyczajnie przestaną działać na urządzeniach, pracujących pod kontrolą najnowszej wersji systemu operacyjnego. Decyzja została uzasadniona w następujący sposób:

To continue offering the HERE apps for Windows 10 would require us to redevelop the apps from the ground up, a scenario that led to the business decision to remove our apps from the Windows 10 store.

Użytkownicy smartfonów, działających pod kontrolą Windows Phone 8 mają nieco więcej szczęścia. Z uwagi, że mapy HERE są głęboko zintegrowane z systemem operacyjnym, aplikacja będzie cały czas na nich działać, nawet po 30 czerwca 2016 roku. Podjęto jednak decyzję, że porzucone zostanie jej rozwijanie oraz dostarczanie aktualizacji.

Źródło: HERE 360