Here zostało sprzedane za 2,8 miliarda euro niemieckim firmom motoryzacyjnym

Wieści na temat sprzedaży Here przez Nokię pojawiały się od kilku miesięcy. Jednak dopiero niedawno Finowie otrzymali zadowalająca ich ofertę – cały dział przejdzie w ręce Audi, BMW oraz Daimlera. Koszt wyniesie 2,8 miliarda euro, a cała transakcja zostanie sfinalizowana do końca pierwszego kwartału 2016 roku.

Here zostało zakupione przez spółkę, którą założyło Audi, BMW i Mercedes. Wszystkie firmy otrzymają tyle samo udziałów. Warto wspomnieć, że do współpracy przy rozwoju tych map zostaną zaproszeni również inni producenci. Pewne jest, że większość nawigacji samochodowych będzie korzystać właśnie z tego rozwiązania. Okaże się również bardzo przydatne przy rozwoju autonomicznych pojazdów.

Here is laying the foundations for the next generation of mobility and location based services. For the automotive industry this is the basis for new assistance systems and ultimately fully autonomous driving. Extremely precise digital maps will be used in combination with real-time vehicle data in order to increase road safety and to facilitate innovative new products and services. On the basis of the shared raw data, all automobile manufacturers can offer their customers differentiated and brand-specific services.

Już obecnie mapy Here są stosowane w wielu systemach multimedialnych, które znajdziemy w samochodach. Jestem ciekaw czy Google Maps okażą się równie konkurencyjne w branży motoryzacyjnej. Pojawia się także inne pytanie: jaka przyszłość czeka aplikację na urządzenia mobilne? Czy twórcy dodadzą możliwości synchronizacji nawigacji w aucie z naszym smartfonem lub tabletem?

źródło: Nokia, BMW Group przez The Verge

Komentarze

 • qba

  Wersji na Windows 10 Mobile nie ma i już raczej nie będzie.

  • Oj znawco znawco :)
   Masz je już w ustawieniach systemowych w W10m, a nie w formie aplikacji tak jak to miało miejsce w WP 8.1.

  • Widzę że jesteś znawcą tematu :)
   W wersji W10m, mapy są zintegrowane w ustawieniach systemu.

   • qba

    To są jedynie Mapy Microsoftu.

    Znacznie okrojone w porównaniu do Here.

    • Przestań już wymyślać. To są te same mapy. Masz Ty w ogóle telefon w programie insider z W10m?
     A, zapomniałem, Ty nie posiadasz przecież smartfona.

     • qba

      Nie są te same.

     • stiopan

      Skończ już. Merytorycznie to są te same mapy. Nawet błąd u mnie na osiedlu jest ten sam od lat.

     • Mapy W10 są lepszą aplikacją od Here dla WP. Silnik ten sam, a wreszcie nie rozbijają nawigacji i map na dwie osobne appki.

     • stiopan

      Podobno ma, z androidem. Staremu fotel przestawia z tylnego siedzenia w beemce i reguluje zawory podczas jazdy. Więc wiesz z kim masz do czynienia.

     • A w innym poście pisał ze ma iPhone, no bogaty człowiek :)

 • sprinter

  Mam nadzieje ze sprzedaz tych map nie wplynie na ich dostepnosc free na smartfonach.
  Uwazam ze do samej nawigacji sa lepsze niz google maps ktore juz niejednokrotnie wyprowadzilo mnie na manowce :)

 • kuka

  Here jest ok, ale tylko na winde. Pod Androidem jest bez sensu. Co to za nawigacja gdzie nie mozna wybrac choc 1 punktu posredniego.

 • michcio

  no i super. będzie na podwyżki dla pracowników przejętych z ALU :>

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona