Google przyznaje Złote Pinezki w Polsce. Dla każdego województwa po jednej

Mapy Google już od dawna nie służą wyłącznie lokalizowaniu konkretnych miejsc w bliższej i dalszej okolicy. Zawierają mnóstwo opinii oraz przydatnych opisów, które ich dotyczą. Najchętniej komentowane miejsca zyskają od Google nagrodę – Złotą Pinezkę. Wyłanianie wyróżnionych lokacji już się zaczęło.

Reklama

Złota Pinezka dla 16 atrakcji turystycznych

Wyłanianie laureatów Złotej Pinezki polega na sprawdzeniu, które miejsca w Polsce są najbardziej doceniane przez użytkowników Map Google oraz Lokalnych Przewodników Google. Nagrody już wędrują do odbiorców. Jest ich 16 – po jednej dla każdego województwa.

Google postanowiło, że nie poda listy laureatów. Zamiast tego, każdego tygodnia mamy poznawać kolejnych, i tak aż do 12 sierpnia.

Złota Pinezka Google

Złote Pinezki: pomorskie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie

Które atrakcje z północy Polski okazały się godne nagrody Google? Są to:

  • dla województwa pomorskiego – Zamek w Malborku
  • dla województwa zachodniopomorskiego – Wały Chrobrego w Szczecinie
  • dla województwa warmińsko-mazurskiego – Mosty w Stańczykach
  • dla województwa podlaskiego – Pałac Branickich w Białymstoku

Zamek w Malborku zyskał ponad 30 tysięcy ocen w aplikacji Mapy Google, szczecińskie Wały Chrobrego ponad 12 tysięcy. Mosty w Stańczukach z wysoką średnią notą 4,6 tylko nieznacznie ustępują „Wersalowi Podlasia” ze średnią ocen 4,7. Każde z tych miejsc jest na swój sposób wyjątkowe i warte odwiedzenia.

Poniżej widzicie mapę z zaznaczonymi na niej pierwszymi czterema Złotymi Pinezkami. Jutro Google doda do niej następne znaczniki, tak by do 12 sierpnia oddać ich pełen komplet. Czekamy więc na wyróżnione miejsca w kolejnych województwach!