Mapy Google dostępne na iOS w formie aplikacji

Nowe mapy są bez wątpienia największą pięta achillesową najnowszej odsłony iOS, iOS 6. Skarżą się na nie użytkownicy (ja też miałam z nimi „ciekawą” historię i więcej do nich nie wrócę – no way), a sam Tim Cook przyznał się do błędu, przeprosił i polecił korzystanie z rozwiązań konkurencji. Po zakończeniu współpracy Apple z internetowym gigantem z Mountain View (przypomnijmy, w poprzednich wersjach iOS w urządzeniach mobilnych Apple zawsze dostępne były mapy Google) przedstawiciele Google informowali, że zajmie im kilka miesięcy zanim żądana aplikacja trafi do AppStore. Dziś ten moment nadszedł – mapy Google są już dostępne na iOS w formie aplikacji.

W godzinach nocnych pojawił się przeciek mówiący o tym, że w ciągu najbliższych kilku chwil w AppStore zadebiutuje aplikacja Google Maps. Pojawił się na łamach AllThinksD i pochodził od anonimowego źródła, które – jak się faktycznie okazało wkrótce potem – okazało się przekazywać prawdziwą informację.

Po włączeniu aplikacji iPad bez problemu wyznaczył moją pozycję. Równie dobrze poradził sobie z wyznaczeniem trasy z mojego mieszkania do pobliskiej galerii handlowej – zarówno pieszej, jak i samochodowej. Dostępna jest oczywiście także nawigacja Google, która poprowadzi nas do żądanego celu (wciąż w wersji beta).

Do naszej dyspozycji zostały oddane takie opcje, jak informacje o ruchu drogowym czy transporcie publicznym (to akurat nie działa w naszym rejonie). Możemy zmieniać widok pomiędzy zwykłą mapą a satelitarną, mamy także możliwość bezpośredniego przeniesienia się z aplikacji do Google Earth.

Po zalogowaniu się do usługi (oczywiście na konto Google) otrzymujemy korzyści w postaci, np. możliwości zapisywania ulubionych miejsc i korzystania z poprzednio wyszukiwanych miejsc lub wskazówek dojazdu.

Aplikacja przeznaczona jest na smartfony Apple: 3GS, 4, 4S i 5, ale działa również na iPodach touch trzeciej, czwartej i piątej generacji oraz na iPadach (choć tu należy użyć dość nielubianego przycisku „2x”, rozciągającego obraz na cały ekran). Google Maps w formie programu pracuje na sprzęcie opartym o iOS w wersji 5.1 lub nowszej.

Mapy Google znajdziecie w AppStore – oczywiście bezpłatnie – link.

mapy google iosmapy google ios

mapy google iosmapy google ios

źródło