Tim Cook przeprasza za mapy na iOS 6, poleca aplikacje konkurencji - Tabletowo.pl
Ważne

Tim Cook przeprasza za mapy na iOS 6, poleca aplikacje konkurencji

Tabletowo.pl Tim Cook przeprasza za mapy na iOS 6, poleca aplikacje konkurencji Aplikacje Apple Nowości

Chcąc uniezależnić się od usług Google, w iOS 6 Apple wprowadziło zaprojektowane przez siebie mapy, które reklamowane były jako „piękne i potężne”. Choć na prezentacji producenta wyglądały znakomicie, wystarczyło kilka dni w rękach zwykłych użytkowników, by obalić mit ich wspaniałości. iOS 6 został udostępniony posiadaczom iPhone’ów, iPodów touch i iPadów 19 września bieżącego roku i od tego czasu trwa publiczne i zbiorowe narzekanie na mapy Apple. Uważa się je za niedokładne i niedopracowane, często prowadzące donikąd i oferujące błędne dane. Wielu użytkowników tęskni za mapami Google, ale dopóki koncern Larry’ego Page’a nie wyda dedykowanej aplikacji na iOS, są skazani na domyślne mapy iOS 6 lub zamienniki dostępne w sklepie AppStore.

Chcąc przeprosić użytkowników za złe doświadczenia związane z mapami na iOS 6, Tim Cook piastujący stanowisko prezesa Apple, opublikował list otwarty, w którym podkreśla, że jego firmie jest bardzo przykro i… zachęca do korzystania z usług konkurencji. W liście wymienia nawigacje oferowane przez Bing, MapQuest, Waze, Nokię oraz Google. Innymi słowy, Apple przyznało się do porażki. Jest to wyraźna zmiana w jego nastawieniu do klientów. Kiedy za sterami Apple stał Steve Jobs, Nadgryzione Jabłko wolało zamieść problem pod dywan i udawać, że nigdy nie zaistniał.

Pełna treść listu:

Tabletowo.pl Tim Cook przeprasza za mapy na iOS 6, poleca aplikacje konkurencji Aplikacje Apple Nowości

Prezes Apple polecający produkty konkurencji… jeszcze kilkanaście miesięcy temu byłoby to niemalże niemożliwe do wyobrażenia. Tymczasem list Tima Cooka został opublikowany i pozytywnie przyjęty przez odbiorców. Wygląda na to, że w firmie z Cupertino zachodzą zmiany i są one bardziej fundamentalne niż się spodziewaliśmy. Chcielibyśmy jednak, aby w parze z publicznymi przeprosinami szła poprawka aplikacji map dla iOS 6. W tej chwili ich przyszłość jest niezbadana – podobnie jak wiele prezentowanych przez nie obszarów na całym świecie.

via Redmond Pie

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona