Mamy kolejne informacje na temat tegorocznego flagowca Gionee, Elife S8

Gionee zaprezentuje swojego tegorocznego flagowca, model Elife S8, 22 lutego (na konferencji, która rozpocznie się o godzinie 14:00) podczas targów MWC 2016 w Barcelonie. Dzięki GFXBench dowiedzieliśmy się o nim kilku nowych rzeczy.

Co ciekawe, okazuje się, że już wcześniej napłynęły do nas informacje na jego temat. Jednak wówczas nie byliśmy świadomi, że model o nazwie kodowej Gionee GN9011 to właśnie Elife S8. Cała sytuacja wyjaśniła się za sprawą jego wizyty w GFXBench.

Według informacji podanych przez benchmark, flagowiec został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6755 (czyli Helio P10) o częstotliwości taktowania 1,9 GHz, układ graficzny ARM Mali-T860, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 16 Mpix, kamerkę 8 Mpix na przodzie oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

Gionee GN9011 Elife S8

Jedyną, dość „dziwną” pozycją na liście parametrów jest 4,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920). Biorąc pod uwagę trend, że tego pokroju smartfony mają ekrany o przekątnej przynajmniej 5 cali, wydaje się prawdopodobne, że wkradł się tam błąd i w ostateczności Elife S8 otrzyma jednak nieco większy wyświetlacz.

Przy okazji warto przypomnieć, że ma on zostać wyposażony w Force Touch. Dzięki temu technologia ta może stać się dostępna również dla użytkowników o mniej zasobnych portfelach. Wszystko zależy oczywiście od ceny końcowej. Jednak chińscy producenci zdążyli nas już przyzwyczaić do tego, że potrafią zaoferować wysokopółkową specyfikację za ułamek tego, ile życzy sobie za to samo „markowa” konkurencja.

Źródło: GFXBench