Reklama
Apple iPhone SE 2020

To byłby hit. Coraz więcej dowodów na plany stworzenia iPhone’a SE 3 z Touch ID

Apple ma ostatnio jakąś słabość do małych smartfonów. iPhone 13 mini to zaskakująco dobry produkt, a w kuluarach mówi się o powrocie serii SE, znanej z zachowania fizycznego czytnika linii papilarnych.

Reklama

Nowy iPhone SE w 2022 roku?

Kolejna generacja iPhone’a SE może być w zasięgu kilku miesięcy. Ci z nas, którzy kochali Touch ID, a nie przepadają za Face ID w iPhone’ach zapewne zainteresuje fakt, że Apple rozważa produkcję iPhone’a SE 2022 lub iPhone’a SE 3.

Apple iPhone SE 2020

Japoński blog technologiczny MacOtakara powołuje się na własne źródła, które zdradzają, że nowy iPhone SE 3 zachowa mocno już zmęczoną stylistykę iPhone’a 8, ale wykorzysta główne komponenty iPhone’a 13.

Oznaczałoby to, że nowy maluch Apple miałby dostać 4,7-calowy wyświetlacz Retina HD oraz dotykowy przycisk Home. W środku ma działać procesor A15 Bionic, a także modem Qualcomm Snapdragon X60 5G, pozwalający na łączenie się z sieciami nowej generacji.

Nie czekamy na cud

Choć przyjemnie jest przeczytać wieści o tym, że Apple nie rezygnuje z produkcji małych smartfonów, to trudno uwierzyć, że firma byłaby skłonna tak długo ciągnąć wózek z iPhonem SE. Wszak forma tego smartfona była przestarzała już kilka lat temu. Ponadto, montaż modemu 5G w tak małym pudełeczku mocno nadwyrężałby zapasy energii zgromadzone w niewielkiej baterii. Koniec końców – będziemy bardzo zdziwieni, jeśli iPhone 3 SE rzeczywiście powstanie.