Mad Games, czyli Halloween 2018 w World of Tanks Blitz

Wargaming zdążył już przyzwyczaić graczy do specjalnych wydarzeń w swoich grach z różnych okazji. Jedną z nich od dawna jest Halloween i także w tym roku otrzymał on specjalną oprawę.

Reklama

W tym roku złożą się na nią dostępne od 17 października do 12 listopada pod zbiorczą nazwą Mad Games misje bojowe oraz dodatkowy tryb gry. Zdobyć można też dwa unikalne pojazdy: Scavenger oraz GraveDigger. Aby pierwszy z nich znalazł się w naszym garażu, należy wygrać 50 bitew. Drugi wymaga większego wysiłku – żeby się nim cieszyć, trzeba będzie wykonać zestaw specjalnych zadań. Dlaczego warto się nimi zainteresować?

Reklama

Twórcą Scavengera i GraveDiggera jest Peter Pound, artysta odpowiedzialny m.in. za zaprojektowanie pojazdów do filmu „Mad Max: Na drodze gniewu”.

„Pracując dla World of Tanks Blitz miałem możliwość zaprojektowania czegoś unikatowego i miałem pełną swobodę artystyczną,” mówi Peter. „W Mad Max: Na drodze gniewu byłem skoncentrowany na samochodach, a teraz zadanie polegało na sprawieniu by czołgi wyglądały jeszcze bardziej pancernie. To było fajne wyzwanie i mam nadzieję, że gracze docenią ciężką pracę jaką włożyłem w te stalowe bestie.”

Czy zamiar Petera się powiódł?  Patrząc po zrzutach z gry – jak najbardziej. Pojazdy wyglądają jakby właśnie zjechały z planu poprzedniego albo może kolejnego Mad Maxa. Podkreśla to dodatkowy, postapokaliptyczny tryb gry, z pustynią i burzami piaskowymi. Dostępne w nim będą specjalne ulepszenia, pozwalające na chwilowe całkowite zamaskowanie pojazdu (niewidzialność), naprawę pancerza czy tarcze ochronne. W ramach Mad Games także już posiadane pojazdy można będzie ozdobić specjalnymi halloweenowymi dodatkami – w końcu wróg powinien się bać…

Zachętą do zabawy są także dwa zwiastuny – moim zdaniem szczególnie pierwszy z nich warto obejrzeć:

 

A jeśli będziecie mieć już zupełnie dość pustyni – cóż, w Halloween w World of Warships czekają na was okręty podwodne. Dalej od pustyni nie da się uciec.

Źródło: Wargaming – informacja prasowa