Lumie 950 i 950 XL mogą pojawić się w sprzedaży później, niż się spodziewaliśmy

Nowe Lumie to nowa szansa dla Microsoftu. Zwłaszcza flagowe 950 i 950 XL, których premiery spodziewamy się na konferencji Amerykanów 6 października. W interesie ekipy z Redmond byłoby również to, aby nowe urządzenia jak najszybciej pojawiły się w sprzedaży. Jednak jak się właśnie dowiedzieliśmy, ich rynkowy debiut może się nieco opóźnić.

Wszystko za sprawą aktualizacji, ukrywającej się pod nazwą „Threshold 2”. Początkowo spodziewaliśmy się, że Lumie 950 i 950 XL trafią do sprzedaży wkrótce po prezentacji (wiadomo – czas to pieniądz), a ww. aktualizację otrzymają później.

Niestety – Microsoft najprawdopodobniej wstrzyma sprzedaż Lumii 950 i 950 XL aż do listopada. Wtedy też gotowa ma być „Threshold 2”. Amerykanie chcą bowiem rozpocząć dystrybucję flagowych smartfonów z najnowszą wersją oprogramowania. Automatycznie zbiegnie się to w czasie z wypuszczeniem aktualizacji do Windows 10 Mobile dla dotychczasowych urządzeń z Windows Phone.

Serwis źródłowy podaje także, że wersja RTM Windowsa na urządzenia mobilne jest już gotowa, a Microsoft wprowadza jedynie ostatnie poprawki i łatki przed oficjalną premierą.

Amerykanie przygotowali również wytyczne dotyczące przyszłych smartfonów z Windows 10 Mobile. Podzielili je na trzy grupy (widoczne poniżej) i określili minimalne wymagania sprzętowe dla każdej z nich. Dodatkowo podane jest, jakie kluczowe funkcje będzie posiadać każda z grup.

Windows 10 Mobile 2

Źródło: Softpedia, Microsoft