Lumia 650 będzie ostatnią nową Lumią Microsoftu?

Nie dalej jak wczoraj doszły nas słuchy, że Lumia 650 może kosztować nawet 900-1000 złotych. Przez takie decyzje – zdawać by się mogło – Microsoft po raz kolejny strzela sobie w kolano. Plotki sugerują jednak, że może to być umyślne działanie, a przyszłość działu mobilnego nie należy do linii Lumia.

Premiera – tylko z nazwy – średniopółkowej Lumii 650 ma nastąpić podobno 1 lutego. Co ciekawe – jak podają liczne źródła – wszystkie informacje mają zostać opublikowane na oficjalnym blogu Microsoftu, co oznacza, że nie ma on zamiaru organizować specjalnej konferencji temu poświęconej.

W krótkim czasie wielokrotnie też pojawiła się plotka, jakoby Lumia 650 miała być ostatnią nową Lumią zaprezentowaną przez Microsoft. Oznaczałoby to, że nie zobaczymy chociażby Lumii 850, o której słyszeliśmy już kilkukrotnie. Wszystko dlatego, że amerykańska marka podobno zamierza „uśmiercić” tę linię i skupić się przede wszystkim na tworzeniu Surface Phone.

Nie da się ukryć, że powyższe rewelacje szokują. Nie tak dawno Microsoft zdradził swoje smartfonowe plany i nie było tam mowy o końcu smartfonów z serii Lumia, tylko o zamiarze skupienia się głównie na high-endowych pozycjach, a dopiero później na mid-range’ach i low-endach. Z drugiej strony swojego czasu pojawiła się również plotka, że Lumia 650 może być ostatnią 5-calową Lumią w portfolio.

Zamieszanie jest więc dość spore i trudno ze 100% pewnością stwierdzić, jakie decyzje przyniosą następne tygodnie czy miesiące. A Wam który scenariusz wydaje się bardziej prawdopodobny?

Źródło: Windows Central