Lud przemówił. Oto najlepsze aplikacje i gry na Androida 2019 roku

Czas podsumowań! Zaczęło Apple z listą najlepszych aplikacji w App Store, ale Google nie pozostawało zbyt długo bez podobnego zestawienia.

Reklama

Google opublikowało na swoim blogu mały przekrój przez najczęściej pobierane aplikacje, gry, filmy i książki, znajdujące się w przepastnych zasobach sklepu Google Play. Zaskoczeniem chyba nie jest, że najbardziej popularne tytuły to te związane z kulturą masową. Zestawienie podzielone zostało na kilka kategorii, w tym na listę produktów polecanych przez użytkowników Androida oraz kilka propozycji od edytorów sklepu z aplikacjami.

Aplikacja i gra roku 2019

Głos ludu wskazał na kilka pozycji:

Reklama

Edytorzy sklepu Google Play mieli nieco inny gust i na aplikację roku wybrali AbloPomaga ona odkrywać obce kultury i kontaktować się z ludźmi pomimo bariery językowej. Podczas czatu wideo z obcymi osobami generuje napisy, pomagające zrozumieć obcokrajowca.

Najchętniej pobierane filmy i książki

Trudno się dziwić, że cztery z pięciu najlepiej sprzedających się filmów w Google Play należą do kina superbohaterskiego, a najczęściej oglądanym serialem była Gra o tron.

Najlepiej sprzedające się filmy to:

Z kolei najchętniej oglądane seriale to:

Najczęściej czytanymi książkami zaś były dzieła Jamesa S. A. Coreya i Stephena Kinga. Najpopularniejsze audiobooki zdają się nie przejmować koniecznością zachowania braku wulgaryzmów w tytułach – są to między innymi The Subtle Art of Not Giving a F*ck od Marka Mansona oraz Unfu*k Yourself: Get Out of Your Head and into Your Life autorstwa G. J. Bishopa.

Jeśli chcecie zorientować się, jak podobna lista wygląda z perspektywy użytkowników App Store, proszę bardzo:

Najlepsze aplikacje i gry w 2019 roku według Apple – są wśród nich Wasze ulubione?

źródło: Google

Reklama