LTE wreszcie działa w produktach Apple (iPad 4 i iPad mini) w Polsce - Tabletowo.pl

LTE wreszcie działa w produktach Apple (iPad 4 i iPad mini) w Polsce

Tabletowo.pl LTE wreszcie działa w produktach Apple (iPad 4 i iPad mini) w Polsce Apple Nowości

Kwestia (nie)działania LTE w mobilnych produktach Apple w Polsce dotychczas wywoływała skrajne emocje u ich posiadaczy. Dla właścicieli najnowszych generacji tabletów producenta z Cupertino, iPada 4 i iPada mini, mam jednak dobre wiadomości. Zanim jednak przejdę do sedna, trochę przydługi wstęp.

Na pewno pamiętacie zamieszanie związane z LTE, jakie miało miejsce przy premierze iPada trzeciej generacji w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Koncern spod znaku nadgryzionego jabłka reklamował, że urządzenie to oferuje dostęp do sieci dzięki niesamowicie szybkiej technologii przesyłania danych LTE… Szkoda tylko, że zapomniał wtedy dodać, że wyłącznie w Ameryce (pasma 700MHz oraz 2100MHz). Na pudełkach, w których sprzedawany był iPad 3 w Polsce, był napis LTE, natomiast na stoiskach przy produkcie, np. w iSpocie, wyraźnie było zaznaczone „WiFi+3G”. Nie bez powodu w opisach iPadów na stronie Apple widnieje jedynie ogólne sformułowanie „WiFi+Cellular”, które nie wprowadza potencjalnych klientów w błąd. W momencie premiery iPada czwartej generacji i iPada mini w październiku ubiegłego roku mieliśmy nadzieję, że będą to pierwsze urządzenia Apple, które będą się łączyły w Polsce z siecią dzięki LTE. Początkowo było to niemożliwe, na szczęście jednak właśnie się zmieniło.

Dziś wiemy już, że LTE działa na pewno w iPadzie mini z ustawieniami operatora Carrier 13.5 i Carrier 13.6 (iOS 6.0.2) – po włożeniu karty SIM do urządzenia w „Dane sieci komórkowej” pojawia się możliwość aktywowania LTE (testowane na przykładzie Plusa; pasmo 1800MHz – z Cyfrowym Polsatem również powinno działać). Jak sytuacja przedstawia się w przypadku większego z braci, iPada 4?

Na ipod.info.pl czytamy:

iPad retina (4G) z ustawieniami operatora Carrier 13.5, które mamy z softem iOS 6.0.1 nie wspiera LTE w Plus, ale w iOS 6.1 beta jest już zupełnie inaczej. Jak napisał mi czytelnik Robert W. (25 l.) :) – w iOS 6.1 beta 4 są już ustawienia operatora Carrier 13.6 i w nich pojawia się przełącznik LTE w ”Dane sieci kom.” oraz działa bezproblemowo transmisja danych LTE.

Czytelników będących posiadaczami iPhone’a 5 muszę niestety zasmucić. Na chwilę obecną w ustawieniach Carrier 13.0 i Carrier 13.1 (iOS 6.0.2 i iOS 6.1 beta) nie ma możliwości włączenia transmisji danych LTE. Być może jednak niebawem się to zmieni, ale trudno cokolwiek na ten temat powiedzieć.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona